TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Niet alle films die Alfred Hitchcock maakte waren spannende psychologische thrillers. In To Catch a Thief richt de regisseur veel meer op het camarawerk (dat een Oscar won) en romantiek dan op de spanning.
Voormalig juwelendief John Robie (Cary Grant) woont tegenwoordig aan de Franse Rivièra. Hij geniet daar volop van het leven.
Zeker als hij de rijke erfgename Francie (Grace Kelly) ontmoet. De vonken springen meteen over en weer.
De onbekommerdheid van hun liefdesgeluk is in To Catch a Thief van korte duur. Er vindt in de buurt een aantal juwelendiefstallen plaats.
Omdat de methode van de daders precies lijkt op hoe John vroeger te werk ging, is hij meteen de hoofdverdachte. Maar hij heeft het helemaal niet gedaan.
Daarom gaan Gracie en John zelf op zoek naar de dader. Alleen als ze die vinden, kunnen ze bewijzen dat John onschuldig is.
Alfred Hitchcock hield wel van een spelletje. Hij heeft een – over het algemeen goed verstopte – cameo in alle films die hij regisseerde.
In To Catch a Thief dus ook. Hij is heel even te zien, als de film zo'n tien minuten bezig is, op de achterbank van een bus.
In een achtervolgingsscène in To Catch a Thief rijdt Grace Kelly over een kustweg in Monaco. Op diezelfde weg kreeg ze op 13 september 1982 een dodelijk ongeluk.
GTST Spoilers - maandag 9 t/m donderdag 12 november 2026
06:47Vanavond op TV: WHAM! 10 dagen in China, Scheveningen: Dag & nacht, Angels & Demons
21:35Plannen voor studioterugkeer kerstspecial All You Need Is Love de prullenbak in
19:33Brein achter miljoenenroof op Schiphol doet voor het eerst zijn verhaal in Videoland-docu
15:36Patrick Martens over mogelijke reboot ZOOP: 'Zitten mensen daarop te wachten?'