TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De meeste zombiefilms werken volgens een vast patroon. Na een zombie-invasie gaan de overlevende mensen naar een veilige plek.
Meestal is dat een huis, een winkelcentrum of een legerbasis. In ieder geval een plek waar de mensen zich kunnen verschansen en waar voldoende proviand, wapentuig en ander handig spul te vinden is.
In het Zuid-Koreaanse Train to Busan zit het anders in elkaar. Zombies en mensen zitten allemaal bij elkaar in een trein.
Die trein raast van hoofdstad Seoel naar Busan. Uitstappen op een veilig stationnetje is er niet bij: overal zijn zombies.
De mensen kunnen alleen maar proberen om de zombies uit ‘hun’ coupés te houden. Maar dat is natuurlijk niet alles.
De passagiers, onder wie Seok-woo (Yoo Gong) en zijn dochtertje Soo-an (Su-an Kim), moeten ook proberen de locomotief te bereiken. Daarvoor moeten ze wel de hele zombietrein door...
Train to Busan is niet de eerste zombiefilm van de Zuid-Koreaanse regisseur Sang-ho Yeon. Eerder maakte hij al de korte animatiefilm Seoul Station.
Volgens de regisseur is Train to Busan een vervolg op die film. Na het grote succes ervan kreeg ook Train to Busan een vervolg.
Peninsula was in de zomer van 2020 in de bioscoop te zien.
Vandaag belooft een fraaie voetbalavond te worden op het WK voetbal. Met Spanje, Portugal en Zwitserland op het programma én de clash tussen Cristiano Ronaldo en Luka Modric is er genoeg om naar uit te kijken.
Anouk krijgt verhit belletje van woedende vriend in De Bondgenoten: 'Je familie is zwaar teleurgesteld'
11:25De 5 beste programma's om deze week te streamen
10:35Tim Hofman moest er goed over nadenken, maar gaat door met Over Mijn Lijk
09:54Will Koopman hint op nieuwe Oogappels-film
09:28De TV van gisteren: België plaatst zich met een beetje geluk wél voor de achtste finales op het WK Voetbal 2026