TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Hoewel het Nederlands Film Festival nog niet bestond toen deze klassiek geworden Jan Wolkers-verfilming verscheen, won hij toch een Gouden Kalf: in 1999 kregen regisseur Paul Verhoeven en producent Rob Houwer de prijs omdat Turks fruit werd verkozen tot beste Nederlandse film van de twintigste eeuw.
Turks Fruit volgt het turbulente liefdesverhaal van de jonge, onstuimige beeldhouwer Eric (Rutger Hauer) en de vrije, onvoorspelbare Olga (Monique van de Ven). Eric en Olga's liefde is grenzeloos en wild, een weerspiegeling van hun onconventionele persoonlijkheden en de vrijheid van de jaren 70.
Hun relatie begint als een sprookje vol avontuur en passie, maar wordt al snel overschaduwd door de realiteit van het leven en de druk van Olga's familie.
Bij verschijnen zorgde Turks fruit voor veel opschudding. Veel kritiek richtte zich op de openlijke seks; het Vrouwen Bevrijdingsfront protesteerde om hoe Verhoeven Olga als willoos en passief afschilderde.
Jan Wolkers had voor de verfilming van zijn boek graag Willeke van Ammelrooy als Olga gezien, maar omdat ze weigerde zich voor de ziekenhuisscènes kaal te laten scheren, ging die rol naar debutant Monique van de Ven.
Voor kunstenaar Eric, die een korte, stormachtige relatie beleeft met Olga, deden Hans Dagelet, Hugo Metsers en Hidde Maas auditie. Het werd Rutger Hauer.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Wanneer is Eva weer terug op tv?
12:24Johan Derksen: 'Deze nieuwe minister deugt niet, niemand zal hem ooit vertrouwen'
10:25Zo reageert de vader van Mercedes op Salar in De Bondgenoten
10:03Video: Vandaag Inside-heren gaan stuk om hilarische beelden koning Willem-Alexander
10:00De tv-aanraders van drievoudig Olympisch kampioen Marianne Timmer: 'Dít mis ik op tv'