TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wetenschapper Jo Thornton (Helen Hunt) staat in de actiefilm Twister aan het hoofd van een team dat in Oklahoma tornado’s volgt om ze te onderzoeken.
Haar huwelijk met Bill (Bill Paxton) is op de klippen gelopen. Hij wil een scheiding zodat hij kan trouwen met zijn nieuwe vlam Melissa (Jami Gertz).
Daarvoor moet Jo wel eerst de scheidingspapieren ondertekenen. Als Bill met die papieren in Oklahoma aankomt, barst het tornadoseizoen net op volle kracht los.
Jo, Bill en Melissa zijn in Twister op elkaar aangewezen. De doorgewinterde storm chasers krijgen te maken met de grootste tornado’s die ze ooit hebben gezien.
Dat verhaal is in Twister eigenlijk bijzaak. Veel belangrijker zijn de wervelende actiescènes.
Daarmee zit het wel snor: de special effects waren goed voor een Oscarnominatie. Zeker voor 1996 ziet het er allemaal behoorlijk slick uit.
De opnames van Twister kwamen in 1995 een tijdje stil te liggen door de beruchte bomaanslag van Timothy McVeigh op een regeringsgebouw in Oklahoma City. Een groot deel van de filmcrew ging naar het Alfred P. Murrah Building om te helpen bij de bergingswerkzaamheden.
Vanavond staat er een absolute kraker op het programma van het WK voetbal 2026. Portugal en Spanje treffen elkaar in de achtste finales, terwijl later in de nacht ook gastland Verenigde Staten weer in actie komt tegen België.
Hélène Hendriks schrikt van relatiebreuk die ze als primeur krijgt in De Oranjezomer: 'Ik hoop dat het goedkomt'
09:35De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers zien Marokko het tot de WK-kwartfinales schoppen
06:47Vanavond op TV: Attenborough: Kingdom, De avondetappe, Another 48 Hrs.
13:17Raymond Mens laat Hugo Borst keuren in Amerikaanse gaybar
12:05Arnout Hauben kondigt vervolg op tv-hit Dwars door de lage landen aan