TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wetenschapper Jo Thornton (Helen Hunt) staat in de actiefilm Twister aan het hoofd van een team dat in Oklahoma tornado’s volgt om ze te onderzoeken.
Haar huwelijk met Bill (Bill Paxton) is op de klippen gelopen. Hij wil een scheiding zodat hij kan trouwen met zijn nieuwe vlam Melissa (Jami Gertz).
Daarvoor moet Jo wel eerst de scheidingspapieren ondertekenen. Als Bill met die papieren in Oklahoma aankomt, barst het tornadoseizoen net op volle kracht los.
Jo, Bill en Melissa zijn in Twister op elkaar aangewezen. De doorgewinterde storm chasers krijgen te maken met de grootste tornado’s die ze ooit hebben gezien.
Dat verhaal is in Twister eigenlijk bijzaak. Veel belangrijker zijn de wervelende actiescènes.
Daarmee zit het wel snor: de special effects waren goed voor een Oscarnominatie. Zeker voor 1996 ziet het er allemaal behoorlijk slick uit.
De opnames van Twister kwamen in 1995 een tijdje stil te liggen door de beruchte bomaanslag van Timothy McVeigh op een regeringsgebouw in Oklahoma City. Een groot deel van de filmcrew ging naar het Alfred P. Murrah Building om te helpen bij de bergingswerkzaamheden.
Vandaag staat de tweede speelronde in de groepen C en D op het programma van het WK voetbal. Brazilië komt opnieuw in actie, terwijl in groep D de Verenigde Staten en Australië uitmaken wie de perfecte start van het toernooi een vervolg geeft.
'Talpa komt met nieuwe dagelijkse realityshow'
12:13Chantal Janzen in tranen op de set van The Voice: 'Verdriet kun je 'niet wegdruppelen of -poederen'. '
11:54Joep Schreuder duikt op in Amerikaanse show en leert presentatoren van ‘links naar rechts’-hit
10:46Zien: De eerste beelden van de reboot van de serie Fort Alpha
10:19Arjen Lubach strikt Jelka van Houten en Donny Ronny voor zijn nieuwe show Taskmaster