TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wetenschapper Jo Thornton (Helen Hunt) staat in de actiefilm Twister aan het hoofd van een team dat in Oklahoma tornado’s volgt om ze te onderzoeken.
Haar huwelijk met Bill (Bill Paxton) is op de klippen gelopen. Hij wil een scheiding zodat hij kan trouwen met zijn nieuwe vlam Melissa (Jami Gertz).
Daarvoor moet Jo wel eerst de scheidingspapieren ondertekenen. Als Bill met die papieren in Oklahoma aankomt, barst het tornadoseizoen net op volle kracht los.
Jo, Bill en Melissa zijn in Twister op elkaar aangewezen. De doorgewinterde storm chasers krijgen te maken met de grootste tornado’s die ze ooit hebben gezien.
Dat verhaal is in Twister eigenlijk bijzaak. Veel belangrijker zijn de wervelende actiescènes.
Daarmee zit het wel snor: de special effects waren goed voor een Oscarnominatie. Zeker voor 1996 ziet het er allemaal behoorlijk slick uit.
De opnames van Twister kwamen in 1995 een tijdje stil te liggen door de beruchte bomaanslag van Timothy McVeigh op een regeringsgebouw in Oklahoma City. Een groot deel van de filmcrew ging naar het Alfred P. Murrah Building om te helpen bij de bergingswerkzaamheden.
Er draait nu, 28 jaar later, een vervolg in de bioscopen. Twisters is een opzichzelfstaand verhaal met nieuwe storm chasers. Daisy Edgar-Jones en Glenn Powell spelen de hoofdrollen in de film van Minari-regisseur Lee Isaac Chung.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Kijk de zinderende rit tussen Jordan Stolz en Jenning de Boo op de 1.000 meter terug
20:01Jordan Stolz maakt favorietenrol waar op de 1.000 meter en pakt goud, De Boo zilver
19:54Wat zuur! Joep Wennemars krijgt geen ruimte en botst op tegenstander (video)
19:11Zien: eerste beelden van de cast van The Passion 2026
16:38Leuk om te zien: Arjen Lubach verrast bakfanaat Danique met bezoek van Robèrt van Beckhoven