TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Connie (Diane Lane) is getrouwd met Ed (Richard Gere) en woont in een buitenwijk van New York. Als ze gaat winkelen in de stad, maakt ze kennis met de aantrekkelijke boekverkoper Paul Martel (Olivier Martinez). Hoewel ze het aanvankelijk niet wil, begint ze een hartstochtelijke relatie met hem.
Als Ed haar overspel ontdekt, staat haar hele leven op z'n kop. Ze zet haar huwelijk met Edward op het spel voor een affaire die waarschijnlijk alleen maar slecht kan aflopen.
Regisseur Adrian Lyne, een voormalig reclamefilmer, maakte eerder Nine 1/2 Weeks (1986) en Fatal Attraction (1987). Ook in Unfaithful, een sfeervolle remake van La femme infidèle van Claude Chabrol, gaat het om de spanning tussen erotiek en moraal.
Het had weinig gescheeld of Richard Gere had helemaal niet de rol gespeeld van bedrogen man Edward. Een heel rijtje acteurs was gevraagd voor het personage: George Clooney, Johnny Depp, John Travolta, Bruce Willis en Robert Redford. De mannen zeiden allemaal nee en zo kreeg Richard Gere de hoofdrol.
De keuze voor Diane Lane was een schot in de roos. Voor haar rol als Connie werd ze in 2003 genomineerd voor een Oscar. Ook was ze kanshebber voor een Golden Globe in de categorie Best Performance by an Actress in a Motion Picture - Drama.
Partnerbijdrage
Margriet Hermans, die nummer van Suzan & Freek coverde in Vlaamse Beste Zangers, overleden
09:44Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op donderdag
09:08De TV van gisteren: kijkers gaan los over uitzwaaiwedstrijd van Oranje en Wilhelmus door SERA
06:47Vanavond op TV: Daten in het dorp op Texel, Daar gaan ze weer, Challengers
20:41Peter Pannekoek eerste gast in laatste seizoen VPRO Zomergasten