TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dat is ook wel begrijpelijk. Adam Sutler (John Hurt) regeert met harde hand. Steeds perkt hij de vrijheid van het volk een beetje in.
Zogenaamd met een goede reden: terrorismebestrijding. Maar eigenlijk is het Sutler altijd om totale macht te doen geweest. En die heeft hij nu ook. Mensen kunnen zich haast niet meer heugen dat hij niet aan de macht was.
Dat ze niet vrij zijn is vanzelfsprekend. Behalve voor V. Deze mysterieuze gemaskerde held (Hugo Weaving) neemt het in zijn eentje tegen het regime op. Zijn doel: het systeem langzaam maar zeker aan het wankelen brengen.
Hij hoeft dat in V for Vendetta niet meer helemaal alleen te doen. Als V een jonge vrouw het leven redt, kan hij haar niet meer laten gaan: ze weet nu wie hij is, dat is te gevaarlijk. Stukje bij beetje weet hij deze Evey (Natalie Portman) te overtuigen van Sutlers boosaardigheid. Tot ze besluit V te helpen in zijn strijd.
Oorspronkelijk zou James Purefoy de rol van V spelen. De opnames van V for Vendetta waren al vier weken bezig toen Hugo Weaving de rol overnam. Regisseur James McTeigue vond het zonde om de scènes met Purefoy weg te gooien. Hij liet Weaving de dialogen opnieuw inspreken en plakte die over de beelden van een gemaskerde Purefoy. In een interview zei McTeigue over de twee V's: "Of ik het verschil zie? Ja. Of het publiek dat ook ziet? Dat betwijfel ik."
Smart-bestuurder die werd aangereden door Máxima herkent zich niet in Videoland-serie
10:43Gerard Joling (65) op de vuist tijdens optreden na bierdouche
10:23Josje Huisman kreeg cultuurshock door deelname The bicycle race: 'Rollercoaster'
10:07Lale Gül niet blij met kritiek Tina Nijkamp op buttplug biecht in Het diner
16:57Thuisfront laat van zich horen na slippertje Casper en Fianca in De Bondgenoten: 'Hij zal nooit een keer nadenken over z’n gezin'