TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Dat is ook wel begrijpelijk. Adam Sutler (John Hurt) regeert met harde hand. Steeds perkt hij de vrijheid van het volk een beetje in.
Zogenaamd met een goede reden: terrorismebestrijding. Maar eigenlijk is het Sutler altijd om totale macht te doen geweest.
En die heeft hij nu ook. Mensen kunnen zich haast niet meer heugen dat hij niet aan de macht was.
Dat ze niet vrij zijn is vanzelfsprekend. Behalve voor V.
Deze mysterieuze gemaskerde held (Hugo Weaving) neemt het in zijn eentje tegen het regime op. Zijn doel: het systeem langzaam maar zeker aan het wankelen brengen.
Hij hoeft dat in V for Vendetta niet meer helemaal alleen te doen. Als V een jonge vrouw het leven redt, kan hij haar niet meer laten gaan: ze weet nu wie hij is, dat is te gevaarlijk.
Stukje bij beetje weet hij deze Evey (Natalie Portman) te overtuigen van Sutlers boosaardigheid. Tot ze besluit V te helpen in zijn strijd.
Oorspronkelijk zou James Purefoy de rol van V spelen. De opnames van V for Vendetta waren al vier weken bezig toen Hugo Weaving de rol overnam.
Regisseur James McTeigue vond het zonde om de scènes met Purefoy weg te gooien. Hij liet Weaving de dialogen opnieuw inspreken en plakte die over de beelden van een gemaskerde Purefoy.
In een interview zei McTeigue over de twee V's: "Of ik het verschil zie? Ja. Of het publiek dat ook ziet? Dat betwijfel ik."
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Kefah en de wijzen, The tribute: Battle of the bands, The Shape of Water
00:01Advent dag 20 | Deze tv-momenten uit 2025 zullen we niet snel meer vergeten
20:19Dit zijn de afvallers van de zesde aflevering van The Masked Singer 2025
19:28Spannende dagen voor Alex uit Over Mijn Lijk: dinsdag duidelijkheid over operatie
16:39Nieuw seizoen Flikken Maastricht gaat op deze datum van start