TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Amerikaanse president Henry Ashton houdt een toespraak op een druk plein in de Spaanse stad Salamanca. Hoewel het plein zwaar beveiligd wordt, slaagt een scherpschutter erin hem neer te schieten.
Na die aanslag verandert het plein in een grote chaos. Drie minuten later ontploft er een bom. Het lijkt erop dat dit een strak geplande aanslag is. Maar wie zijn de daders?
De Amerikaanse toerist Howard Lewis (Forest Whitaker) staat met zijn videocamera klaar om de president te filmen als dit drama zich voltrekt. Ook tv-journalist Rex Brooks is getuige van de aanslag.
In de thriller Vantage Point laat regisseur Pete Travis dezelfde gebeurtenis vanuit verschillende perspectieven zien. Naast Howard en Rex zien we nog zes andere mensen die allemaal op hun eigen manier bij het drama betrokken zijn.
President Aston houdt zijn toespraak op het Plaza Mayor in Salamanca. Travis en zijn crew wilden graag op het echte plein filmen.
De gemeente Salamanca ging daarmee niet akkoord. De stad weigerde het plein, een van de belangrijkste toeristische attracties van de stad, drie maanden te sluiten voor publiek.
Daarom weken de producenten van Vantage Point uit naar Mexico. Daar bouwden ze het hele plein tot in detail na.
Ze draaiden niet de hele film in Mexico: de scènes die vanuit de lucht zijn gefilmd zijn wel in Salamanca opgenomen.
Buddy Vedder grapt: 'In zekere zin heeft Jamai zijn carrière aan mij te danken'
10:00Hélène Hendriks blikt vooruit op De Staatsloterij Show: 'Dit is levensgroot apenkooien'
09:57De TV van gisteren: veelbesproken finale The Voice of Holland ooit bezorgt RTL Tonight kijkcijferrecord
22:30Dit is de winnaar van The Voice of Holland 2026
15:04Terug van weggeweest: deze MAFS-koppels laten zien hoe het kan slagen