TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Wanneer gaat het echt niet meer? Wanneer is het tijd om iemand met wie je een heel leven hebt gedeeld naar een zorginstelling te laten verhuizen? En wat doet dat met een familie?
Dat zijn de vragen waar de personages in het ingetogen en sterk geacteerde drama What They Had mee worstelen. De vragen komen op als Bridget (Hilary Swank) op verzoek van haar broer (Michael Shannon) vanuit Californië terugvliegt naar Chicago: Het gaat niet goed met hun moeder (Blythe Danner), die alzheimer heeft.
Vader Burt (Robert Forster) doet zijn stinkende best zijn Ruth zo goed mogelijk te verzorgen, maar het is dweilen met de kraan open. Alleen is Burt nog niet klaar om het leven los te laten, dat Ruth en hij samen hadden.
Die vasthoudendheid roept bij Bridget nieuwe vragen op: Is haar huwelijk net zo sterk als dat van haar ouders? En als dat niet zo is, is het dan wel de moeite waard?
Regisseur en scenarioschrijver Elizabeth Chomko baseerde haar eerste speelfilm deels op haar eigen ervaringen. Haar oma leed aan de ziekte van Alzheimer.
Daarom wist ze precies hoe pijnlijk het is om een familielid steeds een beetje minder zichzelf te zien worden. Dat maakt What They Had bij vlagen pijnlijk om naar te kijken, maar daardoor niet minder mooi.
Zaterdag is The Connection niet te zien en dit is waarom
10:05Het tweede seizoen van The Real Housewives van het Zuiden gaat op deze datum van start
08:21De TV van gisteren: Bruisende Barbara is dolenthousiast over B&B van Klaas in Winter Vol Liefde: ‘Sodeknetter’
06:47Vanavond op TV: Sergio over de grens, Flo, I Care a Lot
20:37Nicolette van Dam en Bas Smit presenteren Nederlandse versie van Love is Blind