TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
De Belgisch-Koerdische regisseur Sahim Omar Kalifa vluchtte in 2001 uit Iraaks Koerdistan naar België.
Wat hij tijdens die gevaarlijke tocht meemaakte, is niet terug te zien in Zagros. Kalifa richt zich op de gevoelens van vervreemding die hij had toen hij eenmaal in België was.
Dat doet hij aan de hand van de vrijgevochten Havin (Halima Ilter) en haar man, de eenvoudige herder Zagros (Feyyaz Duman).
Havin voelt zich niet thuis in het dorp waar ze met hun dochter wonen. Als haar schoonfamilie haar verdenkt van overspel, vlucht Havin met haar dochter naar België.
Zagros is overtuigd van haar onschuld en besluit haar achterna te reizen. Eenmaal in Brussel vallen de cultuurverschillen hem zwaar: hij is te veel die eenvoudige herder om te kunnen aarden in de grote stad.
Voor de traditionele waarden die Zagros belangrijk vindt is in deze wereld geen plek.
De landschappen in de scènes die zich in Turks Koerdistan afspelen kunnen veel Nederlandse vakantiegangers wellicht bekend voorkomen.
Die scènes uit Zagros zijn namelijk opgenomen op Kreta. Er waren te veel politieke problemen en onzekerheden om het echt op locatie te filmen. Gelukkig lijkt Kreta veel op Koerdistan.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Leuk om te zien: Arjen Lubach verrast bakfanaat Danique met bezoek van Robèrt van Beckhoven
16:17De Slimste Mens 2026: dit zijn de vragenstellers in de Open Deur-ronde
14:33Bridget Maasland in shock na beelden Ferry Doedens: 'Voel me ramptoerist'
13:41Even Tot Hier binnenkort terug met nieuw seizoen, dit is wanneer
13:32Terugkijken: 19-jarige Jutta Leerdam aan tafel bij Matthijs in De Wereld Draait Door