TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Op een dag komt Minoes bij journalist Tibbe thuis (Theo Maassen) aanlopen. Ze klimt door zijn raam naar binnen en begint uit zijn vuilnisbak te eten.
Voor een kat is dat redelijk normaal gedrag. Alleen is Minoes (Carice van Houten) helemaal geen kat, ze is een mens.
Alleen geen gewoon mens: voordat ze op twee benen liep, was ze een kat.
Vandaar dat ze nog volop katachtige trekjes heeft. Ze likt zichzelf schoon, geeft kopjes en zwerft ’s nachts over de daken om bij te kletsen met de andere katten.
Van Tibbe mag ze bij hem blijven wonen, onder één voorwaarde: in ruil voor kost en inwoning moet zij hem aan nieuwtjes voor in de krant helpen.
Minoes is een verfilming van het gelijknamige boek van Annie M.G. Schmidt.
Carice van Houten had tijdens de opnames van Minoes zo’n beetje de hele tijd katten om zich heen. Dat was best pittig voor de actrice: ze is allergisch voor de dieren.
Dankzij anti-allergiepilletjes had ze gelukkig niet al te veel last van haar medespelers.
De knock-outfase van het WK voetbal is in volle gang en vandaag staan er drie wedstrijden op het programma. Met Engeland, België en gastland Verenigde Staten in actie belooft het weer een spannende voetbaldag te worden.
Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
20:17Dit is wanneer GTST terugkeert na de zomerstop
17:00Humberto Tan kreeg politiebewaking vanwege Zwarte Piet: 'Jeroen Pauw zou dat nooit hebben'
16:18RTL 4 strikt Kees Tol voor nieuw late avondprogramma Nederland met vakantie