TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Op een dag komt Minoes bij journalist Tibbe thuis (Theo Maassen) aanlopen. Ze klimt door zijn raam naar binnen en begint uit zijn vuilnisbak te eten.
Voor een kat is dat redelijk normaal gedrag. Alleen is Minoes (Carice van Houten) helemaal geen kat, ze is een mens.
Alleen geen gewoon mens: voordat ze op twee benen liep, was ze een kat.
Vandaar dat ze nog volop katachtige trekjes heeft. Ze likt zichzelf schoon, geeft kopjes en zwerft ’s nachts over de daken om bij te kletsen met de andere katten.
Van Tibbe mag ze bij hem blijven wonen, onder één voorwaarde: in ruil voor kost en inwoning moet zij hem aan nieuwtjes voor in de krant helpen.
Minoes is een verfilming van het gelijknamige boek van Annie M.G. Schmidt.
Carice van Houten had tijdens de opnames van Minoes zo’n beetje de hele tijd katten om zich heen. Dat was best pittig voor de actrice: ze is allergisch voor de dieren.
Dankzij anti-allergiepilletjes had ze gelukkig niet al te veel last van haar medespelers.
Partnerbijdrage
Tooske: 'Gaan we Fabiënne uit De Bondgenoten ook een keer zien lachen?'
09:06Wil Johan Derksen naar RTL? 'Dit heb ik tegen John de Mol gezegd'
08:19De TV van gisteren: Wilfred Genee heeft nog geen kijkcijferhit te pakken met Mi Dushi
06:47Vanavond op TV: Flikken Gent, Pretty Woman, Days Of Thunder
12:35Paul de Leeuw twijfelt over toekomstige tv-programma's: 'Die ellende is het me niet meer waard'