TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Film
Een portret van twee mannen die niet met elkaar kunnen leven, maar ook niet zonder elkaar, dat is Happy Together.
De Hongkongse filmmaker Wong Kar-Wai vertelt niet zozeer het verhaal van Po-wing (Leslie Cheung) en Yiu-fai (Tony Leung Chiu Wai); hij laat vooral momentopnamen zien uit hun relatie.
Daarin spelen Wong en zijn cameraman Christopher Lloyd met tijd. Dan vertragen ze om te laten zien dat de kleinste momenten soms eeuwig lijken te duren, dan weer versnellen ze om de vluchtigheid van tijd te onderstrepen, soms zelfs binnen één scène. Zo brengen ze de weerbarstigheid van het geheugen in beeld. Ze versterken dat door heen en weer te springen tussen film-noirachtige zwart-witbeelden en shots met diepe, rijke kleuren.
Daarmee maken ze de herinneringen die Yiu-fai ophaalt aan zijn tijd met Po-wing bijna tastbaar in Happy Together.
In de aanloop naar de overdracht van Hongkong aan China, vreesde Wong Kar-Wai dat het moeilijk zou worden om zijn films in Hongkong te blijven maken. Daarom besloot hij een film in het buitenland te maken.
Hij kreeg financiering vanuit Spanje, op voorwaarde dat Happy Together in een Spaanssprekend land werd opgenomen. De regisseur koos voor Argentinië door zijn affiniteit voor de Argentijnse auteur Manuel Puig.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Wie Is de Mol?-kijkers op het puntje van hun stoel bij spannende eliminatie
06:47Vanavond op TV: Ruben en de verborgen strijd van Myanmar, Gooische vrouwen, A Thousand Words
10:40De TV van gisteren: RTL dendert als een trein over NPO 1 dat historisch slechte avond beleefde
10:10Beau van Erven Dorens over vertrek Renze: 'Ontzettend jammer'
09:40Diederik Jekel schrikt van kritiek op deelnemers Zwaard van Damocles: 'Het is maar een spelletje!'