TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Actueel
Nadia Moussaid was ooit de gedoodverfde opvolger van Eva Jinek maar ze koos voor een andere, serieuzere VPRO-richting. Dit zegt Nada zelf over haar nieuwe programma: „Net als iedereen wil ik de wereld waarin we leven beter begrijpen. Dagelijks kijk ik het nieuws, maar wat me vaak pas echt de ogen opent, is een goed boek, een film of documentaire. Ik realiseerde mij bijvoorbeeld na het lezen van The Handmaid’s Tale van Margaret Atwood dat vrijheid je niet abrupt wordt afgepakt, maar sluipenderwijs. En dat verworven rechten altijd verdedigd moeten worden.”
„Wat ik interessant vind, is dat naast een andere kijk op de wereld kunst zo ongelooflijk bruikbaar kan zijn in ons dagelijkse leven”, gaat ze door. „Neem de muziek van Lizzo (zie video) en de emancipatoire kracht die daar vanuit gaat. Met haar body positivity inspireert zij zoveel jonge meiden. Bijzonder vind ik het ook hoe een kunstwerk een leven lang met je mee kan gaan. Een boek dat zich in mijn hoofd genesteld heeft, is The secret history van Donna Tartt. Een passage daarin verwoordt voor mij op indringende wijze hoe eenzaamheid zelfs tussen geliefden kan bestaan.”
Mondo, vanaf 11 januari iedere zaterdagavond om 22.00 uur op NPO 2
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie
10:26De eerste beelden van de veelbelovende Nederlandse dramaserie BASTA zijn er eindelijk!