TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Jaap van Zweden vierde gisteren zijn zestigste verjaardag in het Concertgebouw met Beethovens Fidelio. Die opera, die werd uitgevoerd in het kader van het Beethovenjaar, is vanavond te zien in Jaap van Zweden dirigeert Beethovens Fidelio. De dirigent zou oorspronkelijk Götterdämmerung leiden, het laatste deel van Wagners vierluik Ring des Nibelungen, maar in de huidige omstandigheden was dat een maatje te groot voor de zaal.
In de integrale uitzending van Fidelio dirigeert Van Zweden het Radio Filharmonisch Orkest, waarvan hij van 2005 tot 2011 chef-dirigent was, en het Groot Omroepkoor. Sopraan Anja Kampe is Leonore/Fidelio, tenor Daniel Frank speelt Florestan, en bas-bariton Falk Struckmann vertolkt de rol van Rocco. Robert Holl treedt op als verteller.
Op maandag 15 juni staan er opnieuw vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal. Spanje en België beginnen aan hun toernooi, terwijl later in de nacht ook Uruguay en Iran in actie komen.
Terugkijken: bekijk de hoogtepunten van Brazilië - Marokko (video)
09:55Hélène Hendriks sneert naar RTL Tonight: 'Compilatie van hoogtepunten...' (video)
09:32De TV van gisteren: De Oranjezomer is terug in Nederland én in WK-stemming
06:47Vanavond op TV: Attenborough: Kingdom, Moordfeest, The 6th Day
06:00Programma WK voetbal zondag 14 juni