TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Jaap van Zweden vierde gisteren zijn zestigste verjaardag in het Concertgebouw met Beethovens Fidelio. Die opera, die werd uitgevoerd in het kader van het Beethovenjaar, is vanavond te zien in Jaap van Zweden dirigeert Beethovens Fidelio. De dirigent zou oorspronkelijk Götterdämmerung leiden, het laatste deel van Wagners vierluik Ring des Nibelungen, maar in de huidige omstandigheden was dat een maatje te groot voor de zaal.
In de integrale uitzending van Fidelio dirigeert Van Zweden het Radio Filharmonisch Orkest, waarvan hij van 2005 tot 2011 chef-dirigent was, en het Groot Omroepkoor. Sopraan Anja Kampe is Leonore/Fidelio, tenor Daniel Frank speelt Florestan, en bas-bariton Falk Struckmann vertolkt de rol van Rocco. Robert Holl treedt op als verteller.
Na de openingswedstrijd van het WK voetbal 2026 staat op vrijdag 12 juni de eerste volledige speeldag op het programma. Voetbalfans kunnen zich opmaken voor twee interessante groepsduels.
Anniko van Santen presenteert AVROTROS Triviant
09:21NPO en Disney+ slaan handen ineen voor Nederlandse versie van Wolven
08:57Raymond Mens reist tijdens het WK af naar Amerika voor Vandaag Inside en De Oranjezomer
08:55Terugkijken: De hoogtepunten van de muzikale openingsceremonie van het WK voetbal
07:31De TV van gisteren: WK voetbal domineert de kijkcijfers