TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Rechtstreeks verslag van de Nationale Herdenking Slavernijverleden in het Amsterdamse Oosterpark.
Vandaag vindt in het Amsterdamse Oosterpark de Nationale Herdenking Slavernijverleden plaats. Op die dag in 1863 kwam officieel een einde aan de slavernij in de Nederlandse koloniën.
De NOS maakt twee uitzendingen over de herdenking: een rechtstreeks verslag overdag en een uitzending met reportages, gesprekken en een uitgebreide terugblik (om 22:15 uur op NPO 2). Beide programma’s worden gepresenteerd door Simone Weimans.
Centraal in de herdenking bij het Nationaal Monument staan de minuut stilte en de kransleggingen. Die worden dit jaar omlijst door een optreden van Jeangu Macrooy en door toespraken van demissionair minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren, burgemeester Femke Halsema van Amsterdam en de voorzitter van het NiNsee, Linda Nooitmeer.
Vanwege de coronabeperkingen is de herdenking opnieuw alleen toegankelijk voor genodigden en gaat ook het traditionele Keti Koti Festival niet door.
Wilfred Genee informeert in Mi dushi naar liefdesleven Frogers: ‘Werkt alles nog?’
08:36De TV van gisteren: Nederland is met vakantie en laat RTL 4 links liggen
06:47Vanavond op TV: Karen Pirie, Oh, wat een jaar!, Staten Island Summer
17:05Familie Jelies geeft update over nieuw groot avontuur: 'Draai helemaal gevonden'
16:13Bekende zus van Eline uit B&B Vol Liefde: 'Haar deelname was een enorme verrassing'