TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Nieuws
Rechtstreeks verslag van de Nationale Herdenking Slavernijverleden in het Amsterdamse Oosterpark.
Vandaag vindt in het Amsterdamse Oosterpark de Nationale Herdenking Slavernijverleden plaats. Op die dag in 1863 kwam officieel een einde aan de slavernij in de Nederlandse koloniën.
De NOS maakt twee uitzendingen over de herdenking: een rechtstreeks verslag overdag en een uitzending met reportages, gesprekken en een uitgebreide terugblik (om 22:15 uur op NPO 2). Beide programma’s worden gepresenteerd door Simone Weimans.
Centraal in de herdenking bij het Nationaal Monument staan de minuut stilte en de kransleggingen. Die worden dit jaar omlijst door een optreden van Jeangu Macrooy en door toespraken van demissionair minister van Binnenlandse Zaken Kajsa Ollongren, burgemeester Femke Halsema van Amsterdam en de voorzitter van het NiNsee, Linda Nooitmeer.
Vanwege de coronabeperkingen is de herdenking opnieuw alleen toegankelijk voor genodigden en gaat ook het traditionele Keti Koti Festival niet door.
De TV van gisteren: Prima start voor Kees van der Spek Ontmaskert
07:00GTST Spoilers - maandag 27 t/m donderdag 30 april 2026
22:12Kijkers verdeeld over Kopen Zonder Kijken-stel met flink budget: 'Flabbergasted'
20:44Beveiliging duwt jongens live uit studio Eva Jinek: 'Zijn dit die gasten van Joling?'
16:10Deze BN'ers doen mee aan Hunted VIPS 2026