TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Reality
Liese ging in eerste instantie 'enkel' naar de huisarts voor wat troebel zicht. Maar al snel bleek er meer aan de hand.
Op Instagram doet ze nu openlijk haar verhaal. "De oogarts zag dat mijn oog op zich goed was en heeft me daarom ook doorverwezen naar spoed voor neurologische onderzoeken. Ik heb dan gisteren een CT-scan van mijn hersenen gehad, ruggenmergprik om hersenvocht af te nemen, er is bloed afgenomen en een MRI-scan van mijn hoofd gemaakt", zo legt ze uit.
Uiteindelijk bleek ze last te hebben van een 'neuritis optica'. "Dat is een ontstoken oogzenuw. In 50% van de gevallen is de oorzaak hiervan een auto-immuunziekte." En ook bij haar is dat het geval. "Ik heb een auto-immuunziekte. Ik heb MS. Multiple Sclerose. Ze zien allemaal vlekjes op mijn hersenen die wijzen op eerdere ontstekingen, maar waar ik dan geen verschijnselen van kreeg. Deze keer wel, via mijn oogzenuw dus."
Deze ziekte van het centrale zenuwstelsel valt op dit moment enkel nog met medicijnen te onderdrukken en is niet te genezen. Een harde klap voor de voormalig inwoonster van Big Brother. "Mijn klok staat even stil. Ik ben iemand die heel positief is, dat weten jullie, dus ik geloof ook dat dit goed behandeld kan worden en ik ga de beste dokters zoeken om me te begeleiden. We zullen zien."
Lees hieronder haar complete bericht.
Voor Engeland begint vandaag het echte werk op het WK voetbal. In de zestiende finales wacht Congo, dat niets liever doet dan een van de favorieten vroegtijdig naar huis sturen.
Caroline Tensen en Hugo Kennis maken middagprogramma voor RTL
14:47GTST-ster Everon Jackson Hooi (44) wacht enorme uitdaging: 'Conditie knap waardeloos'
14:02Op deze manier is VI concurrenten Renze en Pauw & De Wit te slim af
10:23Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Make Up Your Mind begint
09:40Dit is wanneer het tweede seizoen van Bestemming X te zien is