TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Reality
Liese ging in eerste instantie 'enkel' naar de huisarts voor wat troebel zicht. Maar al snel bleek er meer aan de hand.
Op Instagram doet ze nu openlijk haar verhaal. "De oogarts zag dat mijn oog op zich goed was en heeft me daarom ook doorverwezen naar spoed voor neurologische onderzoeken. Ik heb dan gisteren een CT-scan van mijn hersenen gehad, ruggenmergprik om hersenvocht af te nemen, er is bloed afgenomen en een MRI-scan van mijn hoofd gemaakt", zo legt ze uit.
Uiteindelijk bleek ze last te hebben van een 'neuritis optica'. "Dat is een ontstoken oogzenuw. In 50% van de gevallen is de oorzaak hiervan een auto-immuunziekte." En ook bij haar is dat het geval. "Ik heb een auto-immuunziekte. Ik heb MS. Multiple Sclerose. Ze zien allemaal vlekjes op mijn hersenen die wijzen op eerdere ontstekingen, maar waar ik dan geen verschijnselen van kreeg. Deze keer wel, via mijn oogzenuw dus."
Deze ziekte van het centrale zenuwstelsel valt op dit moment enkel nog met medicijnen te onderdrukken en is niet te genezen. Een harde klap voor de voormalig inwoonster van Big Brother. "Mijn klok staat even stil. Ik ben iemand die heel positief is, dat weten jullie, dus ik geloof ook dat dit goed behandeld kan worden en ik ga de beste dokters zoeken om me te begeleiden. We zullen zien."
Lees hieronder haar complete bericht.
Dit bericht op Instagram bekijken
Kijk terug: koning leest de troonrede voor
12:52Kijkers geraakt door Sjoerd Pleijsier bij Tijd voor MAX: 'Zo mooi gesproken'
11:45Familie Wildeman wilde graag door met Een Huis Vol
11:32Johan Derksen vindt dat Tim Hofman alleen op effectbejag uit is: 'Sensatiezucht'
10:51Dit programma vervangt Let's Play Ball op SBS6