TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Reality
Hans (76) deed mee aan het Omroep MAX-programma Tieners tegen Kwalen, waarin sociaal geïsoleerde ouderen werden gekoppeld aan tieners die met hun eigen problemen worstelen. Hij hield er een bijzondere vriendschap aan over.
“Intensief. Soms kwam ik na de opnames thuis en was ik zo leeg dat ik niets kon zeggen tegen mijn vrouw, ik moest eerst even gaan liggen. Het was ook leerzaam, ik kreeg een dieper inzicht in de kloof tussen oud en jong, ben dingen breder gaan zien. Ouderen kunnen zo moeilijk doen, jongeren zijn veel soepeler. Tegelijkertijd worden de kinderen van nu veel te beschermd opgevoed. De tieners die aan het programma meededen waren beschaafd en lief, om vreselijk van te houden. Maar zo kwetsbaar.”
“Absoluut met Luc. Wat hij allemaal heeft meegemaakt met de scheiding van zijn ouders. Ik herkende dat, omdat ik zelf een angstige en nare jeugd heb gehad. Luc is zo’n sympathieke jongen, veel slimmer dan hij lijkt. Ik mag hem graag en dat is wederzijds. Sinds de opnames hebben we elkaar al een paar keer gezien, we hebben samen gevaren, binnenkort gaan we naar het Mediamuseum in Hilversum en er staan nog meer dingen op de planning.”
“Ik ging pas op mijn 72e met pensioen. Opeens hoorde ik er niet meer bij. Die leegte is vreselijk. Sociaal deed dit iets voor me. Voorheen, als ik vertelde dat ik mijn kinderen door omstandigheden niet meer zie, namen mensen het voor kennisgeving aan. Nu luisteren ze opeens, begrijpen wat ik doormaak en zijn oprecht geïnteresseerd. Dat doet me goed. Ik ben vrij direct, als ik je haar niet leuk vind zitten, dan zeg ik dat. Op televisie zagen mensen mijn kwetsbare kant. Ze beseffen: hee, er is nog een andere Hans.”
Tieners tegen Kwalen is nu nog iedere woensdag rond 21:25 uur te zien bij MAX op NPO 1.
Afgelopen januari draaide de Nederlandse feelgoodfilm Hond & Ik nog in de bioscoop, maar je kunt 'm nu al thuis op de bank streamen!
Schattig: Jacomien Zoer laat haar pasgeboren zoontje zien
09:16Dit is waarom er op maandag 27 april 2026 geen nieuwe aflevering van Kopen Zonder Kijken is
09:13De TV van gisteren: de kijkers van Married at First Sight hebben medelijden met Ferenc
21:29Kijkers opnieuw lovend over Het Verhaal van Nederland – De Tweede Wereldoorlog
15:41Vanaf deze datum is het vijfde seizoen van De Erfgenaam te zien
Een groep van 47 samoerai wil in 47 Ronin wraak op de man die hun meester heeft gedood.
