TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Van de redactie
In Geraldine en de vrouwen volgt Geraldine Kemper zes vrouwen die slachtoffer zijn geweest van seksueel geweld. De presentatrice hoopt zo het taboe te doorbreken dat nog steeds heerst rond het onderwerp.
De vrouwen die meedoen aan het programma, hebben een posttraumatisch stressyndroom (PTSS) ontwikkeld en dagelijks last van herbelevingen en angststoornissen. Hierdoor slapen ze nauwelijks, hebben moeite met vertrouwen en kampen soms met suïcidale gedachtes.
Geraldine neemt de zes vrouwen mee naar Kroatië, waar ze - onder leiding van een team van psychologen - door middel van verschillende vormen van therapie hun PTSS proberen te bedwingen. Na de reis worden de vrouwen nog een jaar lang begeleid en gevolgd.
"Ik ben zó trots op deze zes vrouwen, die met hun verhalen en hun strijd om van hun trauma af te komen, een voorbeeld zullen zijn voor velen", aldus Geraldine in een interview met AD.
Onze boerderij: Dit zijn de vier beste fragmenten tot nu toe
Met Geraldine en de vrouwen wil Geraldine het taboe wegnemen rondom het onderwerp. "Seksueel geweld is een enorm taboe. Er wordt weinig over gesproken, terwijl het heel veel gebeurt. Ik ben zó trots op deze zes vrouwen, die met hun verhalen en hun strijd om van hun trauma af te komen, een voorbeeld zullen zijn voor velen."
Het is niet de eerste keer dat de presentatrice een programma maakt over seksueel misbruik. In 2017 ging ze voor het BNNVARA-programma Misbruikt met vier vrouwelijke slachtoffers van seksueel misbruik terug naar het verleden. Haar rol als presentator vond ze destijds ‘best lastig’.
Bekijk hier de eerste beelden van Geraldine en de vrouwen:
Geraldine en de Vrouwen is vanaf zondag 11 oktober om 22:20 te zien bij RTL4.
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'