TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De cast van de jaren 90-sitcom Vrienden voor het Leven heeft nooit geprofiteerd van de jarenlange herhalingen die zijn uitgezonden op televisie. Volgens Peter Lusse - die de rol van Eddie Veenstra speelde - hebben ze er 'geen rooie rotcent' voor gekregen.
Dat laat de acteur nu weten in het NPO Radio 1-programma De Perstribune.
Lusse vertelt dat ze er destijds bij het opstellen van de contracten nooit bij stil hebben gestaan dat er tot op de dag van vandaag herhalingen konden worden uitgezonden. "Wij hadden in die tijd niet gedacht dat we daarop moesten letten, want dat hele herhalen was nog helemaal niet zo'n ding."
'Eddepet' baalt van de situatie. "Ik heb er wel een moreel oordeel over. Ik vind het een pooiermentaliteit." Toch heeft hij zich erbij neergelegd. "Het is wat het is, je kan het niet veranderen." Op de vraag of hij dit wel eens met de programmamakers heeft besproken heeft hij een stevig antwoord. "Het maakt ze niet uit. Je gaat het niet winnen."
Acteur Peter Lusse werd vooral bekend als Eddie, uit de populaire tv-serie in de jaren 90 'Vrienden voor het Leven'. De serie werd talloze keren herhaald, maar Peter heeft daar niks extra's aan over gehouden: 'Geen rooie cent' #DePerstribune pic.twitter.com/xSC75Od3GW — NPO Radio 1 (@NPORadio1) January 8, 2023
Vrienden voor het Leven werd van 1991 tot en met 1993 uitgezonden bij RTL 4 en was razend populair. Er werden maar liefst 65 afleveringen van de Nederlandse comedyserie gemaakt. De bekende, gelijknamige introtune werd gezongen door Danny de Munk.
Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Like a Boss
11:43Jutta Leerdam staat pers alsnog te woord na kritiek: 'Ongepast en onacceptabel'
11:09Johan Derksen vol lof over Soundos El Ahmadi: 'Die Belg zat het te bagatelliseren'
10:11Andrea Bocelli zingt sterren van de hemel bij openingsceremonie Olympische Spelen
10:00Edsilia Rombley te zien in Verborgen Verleden: 'Er valt nu echt iets op z'n plek'