TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De zesdelige serie werd in het najaar van 2022 uitgezonden bij AVROTROS op NPO 3 en kreeg van het Nederlandse publiek al lovende kritieken. Het Gouden Uur volgt Mardik (Nasrdin Dchar), een rechercheur van Afghaanse afkomst, in de nasleep van een terroristische aanval in Amsterdam. Hij komt in het vizier van de AIVD nadat diegene een ontdekking doet over Mardiks verleden. Andere rollen waren weggelegd voor Melody Klaver, Ellen Parren, Sophie Veldhuizen, Matteo van der Grijn en Abbas Fasaei.
"Ik ben ontzettend dankbaar dat de cast en crew hun hart en ziel in deze serie hebben gestopt en geweldig dat een internationale jury dit ziet en erkent", verklaart regisseur Bobby Boermans over de winst op het Canadese Banff World Media Festival. Dennis Cornelisse van producent NL Film vult aan: "Nederlands drama begint internationaal steeds meer mee te tellen. Met dank aan NPO en AVROTROS voor het geloof in deze fantastische serie." Eerder liet bedenker en schrijver van de serie Simon de Waal weten dat er interesse vanuit het buitenland is in Het Gouden Uur.
Afgelopen mei maakte NL Film bekend dat er een tweede seizoen van Het Gouden Uur komt. Het is nog niet bekend wanneer dit vervolg te zien zal zijn.
De serie is terug te zien via NPO Plus. Voor elke aflevering is naast het 16+-kijkwijzeradvies een extra disclaimer te zien vanwege het vele expliciete geweld.
Jury geniet van Child of Destiny in The Tribute: Battle of the Bands: 'Geweldig!' (video)
10:21Beach Boys' Best maakt indruk met 'God Only Knows' in The Tribute: Battle of the Bands (video)
10:00Hila Noorzai keerde voor Hila voorbij de Taliban terug naar Afghanistan: 'Ik was vooral nieuwsgierig en benieuwd'
09:41De TV van gisteren: Even Tot Hier scoort torenhoog, The Tribute maakt indruk
06:47Vanavond op TV: Hila voorbij de taliban, Expeditie Robinson, Fist Fight