TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Bij levensreddend werk denk je vaak aan een ziekenhuis of de brandweer, maar bij de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij, de mensen die op zee werken dus, kunnen er ook wat van.
Hoge golven, snelle oranje boten en veel actie: dat is het beeld dat je waarschijnlijk hebt als je denkt aan de reddingsbrigade. Maar er komt nog veel meer bij kijken. Wat doen ze precies en hoe is het om levensreddend werk te doen, soms met gevaar voor eigen leven?
De EO geeft daarom met het nieuwe programma Redders op Zee een uniek inkijkje in het leven van vrijwilligers bij wie levensreddend werk bijna dagelijkse kost is en waarbij ze soms de grootste stormen moeten trotseren om mensen in nood te helpen.
In de zes afleveringen van Redders op Zee wordt het wel en wee op vier reddingstations (IJmuiden, Ouddorp, Ter Heijde en Marken) in beeld gebracht. “De redders vinden het vanzelfsprekend om hulp te verlenen, maar in het programma wordt zichtbaar hoe bijzonder hun werk is. Saamhorigheid, kameraadschap en onvoorwaardelijke inzet is kenmerkend voor de vrijwilligers,” laat de EO weten.
Redders op Zee is vanaf dinsdag 11 oktober om 21:30 uur te zien op NPO 1.
Peter Pannekoek blikt terug op Gouden Televizier-Ring Gala 2026: 'Op deze grap verheugde ik me echt'
14:15Over Mijn Lijk-Koen voltooit marathon na halfzijdige verlamming
13:14Monica Geuze en Valerio Zeno blazen oud tv-programma nieuw leven in
11:27Wordt Hans Kesting dan misschien de nieuwe Sinterklaas? Paul de Leeuw reageert
10:05Expeditie Robinson 2026: dit zijn de deelnemers