TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De serie Hoogvliegers vliegt binnenkort uit. De dramaserie van de EO, met hoofdrollen voor onder anderen Soy Kroon en Fedja van Huêt, gaat internationaal.
Hoogvliegers, over drie jonge mensen in opleiding tot vlieger bij de Koninklijke Luchtmacht, is namelijk aangekocht door de Italiaanse publieke omroep RAI, het Duitse Sony Pictures Entertainment en commerciële zenders uit Australië en Nieuw-Zeeland.
“Dit is heel bijzonder. De concurrentie, zeker nu met alle streamingdiensten, is moordend. Een extra moeilijkheidsgraad is vaak ook ons taalgebied en de beperkte budgetten voor het maken van films en series. Wil je toch boven komen drijven, moet je wel met iets komen dat écht onderscheidend is”, zegt producent Errol Nayci van Storytellers Film & TV in gesprek met het AD.
EO-hoofdredacteur drama Jacomien Nijhof is verguld met de verkoop. “We zijn als EO heel blij dat, na Als de dijken breken, nu ook Hoogvliegers internationaal te zien zal zijn. Het is zelfs de eerste keer dat de Italiaanse zender RAI een Nederlandse serie aankoopt. We kregen een mail van de aankopers van RAI waarin ze zeiden al lang op zoek te zijn naar content voor een jongere doelgroep die niet alleen entertainend is, maar waar ook een mooie boodschap in zit. Die vonden ze in Hoogvliegers. Daar ben ik best trots op.”
Hoogvliegers werd wekelijks door meer dan een miljoen mensen bekeken op NPO1. Ook op de streamingdienst NPO Start doet de EO-serie het goed. Vorig jaar was Hoogvliegers goed voor twee miljoen streams.
Danique uit MAFS staat open om weer te daten: 'Uit respect naar het programma en Kyle nog niet gedaan'
22:00Rob en Sandra uit MAFS kregen dus toch nog de kans om medekandidaten te ontmoeten
22:00Wat!? Hebben zowel Cindy als Linda uit MAFS een nieuwe liefde?
21:54Cast over tweede seizoen van Haantjes: 'Herkenbaar voor iedereen' (video)
17:40Dit zijn de gasten van Vandaag Inside op Curaçao op woensdag