TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Drie dagen na de ramp met veerboot Estonia stuit een vissersboot voor de kust van Estland op een van de noodboeien. Merkwaardig is dat deze boei niet is ingeschakeld. Estse onderzoekers willen de boei bestuderen, maar moeten hem overdragen aan Finland. Het publiek en de media willen antwoorden en de druk op de onderzoekscommissie neemt toe.
Estonia is een coproductie van Finse, Estse en Zweedse tv-zenders, maar ook België speelde een rol in de totstandkoming van de dramaserie. Voor de scènes van de scheepsramp streken de makers neer in Vilvoorde bij Brussel. Daar bevindt zich de grootste overdekte waterstudio ter wereld, vol apparatuur om golven, stromingen, wind, regen en zelfs het kapseizen van een schip op een overtuigende manier na te bootsen.
Deze aflevering van Estonia zie je op vrijdag 18 oktober vanaf 23:40 uur op NPO 2.
Partnerbijdrage
BBC NL serveert deze kerst een extra spannende special van The Madame Blanc Mysteries. Wat begint als een exclusief kerstavondevenement, verandert razendsnel in een race tegen de klok. Jean staat voor een levensgevaarlijke uitdaging.
Komende week in GTST: Vlammend venijnvuurwerk en de notoire nieuwjaarskater
22:55De Bondgenoten krijgt een kerstspecial en dit is wanneer die te zien is
15:20Rik van de Westelaken vindt twee keer Wie Is de Mol? per jaar te veel
14:08Heftig: Fadi gaat Peter te lijf in De Bondgenoten
13:05Terugkijken: Martijn Krabbé vertelt openhartig over zijn bewogen jaar (RTL Tonight)