TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Met De Slag om de Schelde maakte regisseur Matthijs van Heijningen jr. een speelfilm over een periode in de Tweede Wereldoorlog die een belangrijke rol speelde in de bevrijding van Zuidwest-Nederland. Omdat het niet lukte om in die film het hele verhaal te vertellen, besloot Van Heijningen deze driedelige docudramaserie te produceren.
Aan de hand van archiefbeelden en nagespeelde scènes laat de eerste aflevering van Het Grote Offensief zien wat er in Zeeland en West-Brabant gebeurde na de bevrijding van Antwerpen op 4 september 1944.
De makers gebruiken maquettes van de regio om duidelijk te maken waar gevochten werd en welke gevolgen die gevechten hadden voor het landschap en de mensen die er woonden. De voice-over is van Gijs Scholten van Aschat.
Het Grote Offensief is op zondag 7 september 2025 om 21:15 uur te zien op NPO 1.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
MAX Vakantieman keert terug: dit kun je verwachten van het nieuwe seizoen
10:00Danny Froger onthult grootste uitdaging in Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Het is daar een chaos'
09:13Videoland deelt eerste details van nieuwe dramaserie Dochters
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
07:48De TV van gisteren: WK-wedstrijden trekken opnieuw veel kijkers