TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De cliffhanger eindigde met Demi die in het ziekenhuis door haar collega Zoran werd betrapt toen ze slaapmedicatie wilde stelen.
Demi zet alle zeilen bij om zich eruit te kletsen. Ze verzint dat ze ADHD heeft en haar eigen pillen vergeten was, maar daar prikt hij snel genoeg doorheen als hij Demi kort daarna rustig een blikje energydrank ziet leegdrinken.
Demi heeft helemaal wat uit te leggen als ze oververmoeid midden in haar dienst een dutje doet in een verlaten ziekenhuiskamer. Zoran betrapt haar maar stelt Demi gerust met onheilspellende woorden: iedereen gebruikt weleens iets, de volgende keer moet ze gewoon naar hem komen als ze wat wil.
Helaas heeft ze voor het eind van de week toch zijn hulp nodig. Ze kan totaal niet meer slapen en gaat langs in het ziekenhuis waar Zoran haar met plezier aan slaapmedicatie helpt. Hij waarschuwt haar wel dat dit 'serieus zwaar spul' is, maar ze is allang blij weer wat te kunnen gebruiken.
Bizou heeft haar Franse papa Jean-Pierre wekenlang grotendeels genegeerd sinds ze weet dat Julian haar biologische vader is. Daarom komt Jean-Pierre zelf maar naar Meerdijk om met haar te praten. Hij heeft ongemakkelijke ontmoetingen met Julian en Steef voordat hij Bizou eindelijk in de Rozenboom treft.
Jean-Pierre weet nog steeds van niets, ontdekt Bizou die beweert dat de ruzie met haar moeder ging om het feit dat ze een loopbaan in de horeca wil. Dat lijkt Jean-Pierre te geloven, maar Bizou baalt als Marwan haar vertelt dat hij een kamer heeft geboekt. Hij blijft voorlopig nog wel even.
Ondertussen heeft Steef het helemaal gehad met alle geheimhouding. Waarom mag Jean-Pierre niet weten dat hij al 25 jaar wordt voorgelogen? Julian is streng voor zijn zoon: het is niet aan hen om dit te vertellen, je zag maar hoe zijn band met Bizou werd verstoord toen hij besloot eerlijk te zijn.
Terwijl Laura letterlijk en figuurlijk grote stappen zet bij de haar revalidatie en al kleine eindjes in huis loopt heeft Henk een stiekem date met Elly. Hij durft bij thuiskomst nog steeds niet te vertellen wat er speelt, terwijl Laura daar helemaal geen moeite mee zou hebben.
Rik en Elisa hebben er sinds vorige week een huisgenootje bij en ze moeten heel erg wennen aan hun nieuwe leven met baby Olivia. De slapeloze nachten en het gebrek aan bewegingsvrijheid vergt van beiden een fikse aanpassing, maar ze slaan zich er dapper doorheen.
Nina is door het dolle heen als ze op kraamvisite komt: ze is zo dol op baby’s dat ze besluit een verlate babyshower te organiseren voor de kersverse ouders. In Mercato hebben ze een gezellige samenkomst met Bing, Stefano en Julian terwijl Olivia tevreden slaapt.
Nola moet haar examenjaar overdoen, maar omdat ze te boek staat als een frauderende risicoleerling wil niet één school haar hebben. Bing en Nina helpen haar met zoeken, maar het valt niet mee. Nola laat uiteindelijk haar oog vallen op het Garcia College, een exclusieve privéschool die 30.000 euro per jaar kost.
Bing zien dat niet zitten en komt met een alternatief: een school op anderhalf uur afstand met het OV. Nina schrikt zo van het idee dat haar dochter met de bus moet dat ze Nola helpt om Bing te overtuigen dat het Garcia college de beste optie is.
Ondertussen twijfelt Nola ook over haar gevoelens voor Steef als hij haar verrast met een romantisch etentje en een cadeautje: een zilveren ketting met een sleuteltje, symbool omdat ze de sleutel naar zijn hart heeft. Maar ze schiet op slot, want in haar hart is ruimte voor nog een andere man: Troj.
Steef baalt als ze het de volgende dag niet draagt, maar Nola claimt dat ze allergisch is voor zilver en huiduitslag kreeg. Troj weet wel beter, hij confronteert Nola met zijn vermoeden: ze wil gewoon niet aan de ketting liggen. Nola kan dat niet ontkennen de liefdesverklaring van Steef voelde enorm benauwend.
Nola is zo van slag van haar biecht dat ze Troj probeert te zoenen, maar hij houdt de boot af. Eenmaal thuis doet Troj of er niks is gebeurd en Steef heeft inmiddels de sleutel nu aan een hypoallergeen kettinkje gehangen dat ze nu wel om moet. Nola’s twijfel tussen de twee jongens groeit zichtbaar.
Luuk en Linda moeten knopen doorhakken over de look van hun nieuwe loft, maar dat leidt tot fikse onenigheid als Linda een rustieke badkamer met tegeltjes wil en Luuk juist een strak design met Japans toilet voor ogen heeft.
Linda zit helemaal niet te wachten op een verwarmde wc-bril en een automatisch bidet, laat staan een spiegel die in een tv kan veranderen. Troj probeert het conflict in de kiem te smoren door de kemphanen moodboards te laten maken. Linda vindt het een geweldig idee, Luuk uiteraard niet.
Linda gaat driftig aan het werk en komt met een vuistdikke map vol suggesties, Luuk heeft een paar simpele suggesties verzameld. Het wordt Troj direct duidelijk dat de twee mijlenver uit elkaar liggen en stelt voor zelf met een ontwerp te komen. Luuk en Linda zijn direct enthousiast over zijn suggestie.
Stefano zorgde er vorige week voor dat Valentijn met een slok op achter het stuur kroop en werd aangehouden. Door de dronkenmansrit is hij zijn rijbewijs kwijt en Valentijn neemt wraak door een vernietigende recensie te schrijven over Mercato die online veel aandacht krijgt.
Stefano vreest heel wat klanten te gaan verliezen, maar Janine weet raad en trommelt vrienden en kennissen op om zoveel mogelijk positieve recensies te schrijven zodat Valentijns negatieve bericht een stuk minder opvalt.
Later in de week organiseert Stefano een proeverijtje van nieuwe bospaddenstoelen gerechten voor Henk en Julian. Henk grapt dat ze misschien wel vergiftigd zijn, maar dat brengt Stefano op een idee als Ludo erop aandringt de banden met Valentijn nog verder aan te halen.
Stefano stelt voor de jongen uit te nodigen aan de familietafel tijdens de viering van Meerdijk 350. Hij begint daarna stilletjes onderzoek te doen naar giftige paddenstoelen die hij hem kan voeren.
Ludo en Richard zetten hun plan door om Valentijn en Henriette op heterdaad te betrappen in het veilinghuis. Ludo vraagt zijn kleinzoon een nieuwe klant rond te leiden in het depot en hem ook zijn privécollectie te laten zien. Hij geeft Valentijn de toegangscode die de jongen, zoals verwacht, direct doorspeelt aan Henriette.
Hierdoor kan zij haar eigen plan met Richard doorzetten en de Walanski voor uit het depot stelen. Richard geeft haar de kopie waarmee ze het doek moet vervangen en staat erop dat de wissel die avond nog moet gebeuren.
Het plan lijkt perfect te werken: Valentijn loopt Henriette komen elkaar tegen het donker tegen in het depot. Hij is verbaasd haar te zien, want ze zou vroeg naar bed gaan. Henriette redt zich er met een smoes uit en concludeert dat Ludo hen uit elkaar probeert te drijven.
Dat is reden genoeg voor Valentijn om de volgende dag boos bij Ludo te eisen nu eigenaar te worden van het veilinghuis, anders lekt hij de belastende beelden van Stefano. Ludo moet snel handelen en vertelt de jongen dat hij vermoedt dat Henriette voor Richard van Nooten werkt om de Walanski te krijgen.
Valentijn kan dit niet echt geloven, maar waarom doet ze anders zoveel dingen achter zijn rug om? Hij stemt in met Ludo’s voorstel Henriettes loyaliteit te testen. Ze zorgen dat het hele veilinghuis een middag leeg is en wachten in een geblindeerde auto af of ze haar slag slaat. Henriette stelt niet teleur, ze sluipt het depot in waar Ludo, Valentijn en Janine haar op heterdaad kunnen betrappen.
Henriette probeert zich er nog uit te redden: maar al haar woorden hebben amper nog effect op Valentijn, zeker als Ludo hem ervan weet te overtuigen dat ze een opportunist is die hem alles afhandig zou maken.
Met pijn in het hart stuurt Valentijn zijn stiefmoeder weg uit Meerdijk. Richard ziet haar met plezier vertrekken uit de Rozenboom: zijn missie is geslaagd. Hij gaat daarna snel bij Ludo langs om zijn Walanski op te pikken en zelf ook weer te verdwijnen. Ludo en Janine gaan koelbloedig door met hun plan: nu Valentijn hen vertrouwt nodigt Janine hem alsnog uit voor haar verjaardag.
Aan het eind van de week wordt Bizou steeds nerveuzer nu Jean-Pierre nog altijd rondloopt in Meerdijk en voorlopig nog niet weggaat. Het wordt nog vervelender als Julian haar thuis komt opzoeken met het onzalige idee dat ze Jean-Pierre samen vertellen hoe het echt zit. Bizou wil dit absoluut niet, ze wil niet dat er iets gaat veranderen.
Maar Jean-Pierre is scherp. In de aanloop naar Meerdijk 350 hangen door de hele stad posters vol oude foto's van de bewoners... inclusief een innige foto van Jessica en Julian toen ze nog een stel waren. Als Jean-Pierre de poster ziet, weet hij eigenlijk al genoeg. Hij gaat naar de Koning om het Julian op de man af te vragen.. Is hij de vader van Bizou?
En verder: Trocherwaard is een brug te ver voor Nola, Bing begint aan zijn opleiding tot ambulancebroeder en Nina is compleet door het dolle heen door baby Olivia.
Partnerbijdrage
Merel Ek bij Vandaag Inside: 'Borstvoeding geven is niet zo makkelijk als het lijkt'
13:49Nieuwe serie Rust en Vreugd met Annet Malherbe is vanaf dan te zien
13:28Dit programma vervangt We Zijn Er Bijna! op NPO1
12:47Zo eert Tijd voor MAX Joke Bruijs
12:10Johan Derksen: 'Koninklijke familie, stop met dat lullige gezwaai'