TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Dat laat hij weten in gesprek met TVgids.nl.
Het tweede seizoen van de Nederlandse ziekenhuisserie Dag & Nacht is sinds woensdag wekelijks te zien op NPO1 en kijk je nu al vooruit op NPO Start. "We zijn er lang mee bezig geweest. Het is namelijk best moeilijk om een serie goed, geloofwaardig, spannend en grappig te krijgen, dus daar hebben we met vier schrijvers lang aan zitten werken", vertelt Joram Lürsen. "Uiteindelijk gingen we dan weer van start."
Waar het eerste seizoen zich afspeelde op de verloskundeafdeling, speelt deze tweede reeks zich volledig af op de kinderafdeling. En dat is geen toeval. "Het idee van de serie is dat we ieder seizoen op een andere afdeling zitten. Als je begint op verloskunde, is het vrij makkelijk om naar kindergeneeskunde te gaan, omdat je een aantal verbanden hebt. De kinderarts loopt ook weleens op de verloskundeafdeling. En andersom ook: een verloskundige moet ook weleens op de kinderafdeling zijn als een baby'tje net geboren is. Daardoor konden we een aantal acteurs meenemen op een heel natuurlijke manier", licht hij verder toe.
Daarnaast gaf de kinderafdeling an sich ook inspiratie. "Het is een heel bijzondere afdeling, want je hebt daar met patiënten te maken, maar ook met hun ouders. Dat geeft vaak een pakkend drama."
En op de vraag of er al wordt nagedacht of er een derde seizoen komt, houdt hij de kaarten nog stevig tegen de borst. "Ik mag daar niets van zeggen, maar ga er maar vanuit van wel", aldus Joram. Dat belooft alvast wat!
Dag & Nacht is iedere woensdag om 20:30 uur te zien bij AVROTROS op NPO 1. Liever vooruitkijken? Kijk dan nu alle afleveringen (gratis) op NPO Start.
Op deze dertiende dag van onze adventskalender brengen we je zeker geen ongeluk, want we mogen in samenwerking met Kesbeke een rijkgevuld cadeaupakket weggeven.
Nieuwe twist in B&B Vol Liefde: duodaten maakt zijn debuut in het komende seizoen
20:08Dit zijn de afvallers van de vijfde aflevering van The Masked Singer 2025
16:35Inge Ipenburg over het plotselinge vertrek van Ingmar Schrama uit GTST: 'Het heeft me lang beziggehouden'
15:45Deze programma's en films kijk je op tweede kerstdag 2025
15:25Deze programma's en films kijk je op eerste kerstdag 2025