TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
Koning Hendrik VIII (Jonathan Rhys Meyers) is geen blij man in deze aflevering van de dramaserie The Tudors, die de geschiedenis van het zestiende-eeuwse Engeland met een smeuïg sausje opdient. Het gedachtegoed van Maarten Luther heeft postgevat in Engeland, dat hierdoor dreigt af te stevenen op een religieuze oorlog.
Ondertussen schiet het voor geen meter op met Hendriks pogingen om zijn huwelijk met Catharina ongeldig te laten verklaren. Omdat het kardinaal Wolsey (Sam Neill) maar niet lukt om pauselijke toestemming te krijgen, neemt Hendrik hem de titel van Lord Chancellor af en benoemt hij Thomas More in zijn plaats.
Wolsey raakt nog verder geïsoleerd als ook Thomas Cromwell, de secretaris van de koning, zijn oude mentor de rug toekeert.
Deze aflevering van The Tudors zie je op maandag 2 februari 2026 om 20:25 uur op RTL 8.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: magere start voor Het Diner en 'pijnlijk foutje' in tv-première Máxima
06:47Vanavond op TV: De vrouwen van ..., So you think you can dance, Beverly Hills Cop II
13:00Máxima-regisseurs keken wel vijftig keer naar huwelijk Willem-Alexander en Máxima
11:12Katja Schuurman aangevallen door een geest in De Drop
11:07Kijkcijfers: Voice of Holland blijft ook zonder Blind Auditions de concurrentie de baas