TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Serie
De vijfdelige serie is gebaseerd op het waargebeurde verhaal en het boek De Joodsche Raad van journalist Hans Knoop uit 1983. De Raad werd in het leven geroepen door de Duitse bezetter en fungeerde als een instrument van de nazi's. Maar dat doorzag de raad (in eerste instantie) niet. Jack Wouterse, Monique Hendrickx en Malou Gorter spelen ook rollen in de serie die vanaf zondag 10 maart om 21.20 uur te zien is bij de EO op NPO 1.
De EO maakt werk van het project want aan de tv-serie zijn ook nog een documentaire en een YouTube-serie gekoppeld:
Aanvullend op de dramaserie kunnen kijkers ook naar de documentaire: Werktuig van de nazi’s, de Joodsche Raad kijken. Daarin worden journalist Hans Knoop en historicus Bart van der Boom geïnterviewd. Ook de vroegere secretaresse van raadsvoorzitter David Cohen, Mirjam Bolle-Levie (106), komt aan het woord over haar ervaringen. Twee kleinzonen van de beide voorzitters, oud-politicus Rob Oudkerk en filmmaker Frank Diamand, blikken terug op deze pijnlijke periode en de rol van hun grootvaders daarin.
Werktuig van de nazi’s, de Joodsche Raad is te zien op woensdagavond 6 maart om 22.15 uur op NPO 2.
Oorlogsbrief is een YouTube-serie waarin acteurs Pierre Bokma, Monic Hendrickx, Claire Bender en Malou Gorter brieven voorlezen van Joodse mensen in de Tweede Wereldoorlog. In elke aflevering worden de brieven visueel tot leven gebracht.
Oorlogsbrief' is vanaf begin maart te zien op het YouTube kanaal van NPO Start.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: magere start voor Het Diner en 'pijnlijk foutje' in tv-première Máxima
06:47Vanavond op TV: De vrouwen van ..., So you think you can dance, Beverly Hills Cop II
13:00Máxima-regisseurs keken wel vijftig keer naar huwelijk Willem-Alexander en Máxima
11:12Katja Schuurman aangevallen door een geest in De Drop
11:07Kijkcijfers: Voice of Holland blijft ook zonder Blind Auditions de concurrentie de baas