TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Er is al een tijdje onrust in medialand. De NPO wil graag jonge kijkers aanspreken, maar daarvoor moeten programma's als Radar en Opsporing verzocht zendtijd inleveren. Saar is Radar-presentatrice Antoinette het niet mee eens.
Donderdagavond probeerde Frans Klein, directeur video van de NPO, in De vooravond de nieuwe strategie om meer jongeren te bereiken met amusementsprogramma's uit te leggen. Toen hem gevraagd werd waarom een programma als Radar daarvoor moet boeten, zei hij: “Voor een deel omdat we ook zelfs met het team van Radar nieuwe programma’s maken. We maken zes specials met Radar.”
Hier reageerde Antoinette fel op. Onzin, zei ze. “Nou, sorry hoor Frans, maar wij maken met Radar niks nieuws. We maken een nieuw programma met het team van Dokters van Morgen, wat verdwenen is, maar niet met Radar.” Frans legde uit dat ze het team wel op de been willen houden. “Zeker", zei Antoinette. " Het is vernieuwing, maar dat wordt geen journalistiek programma.”
Opnieuw zei Klein dat de doelgroep van NPO de afgelopen jaren dominant ouder wordt. Programma's als Showcolade en Tik 'm aan zijn opvolgers voor familiair amusement in het weekend. “Dat snap ik, Frans, maar ik zie die 14 afleveringen die we bij Radar hebben ingeleverd níet terug in inhoudelijke programma’s en onderzoeksjournalistiek, niet in belangenbehartiging. Dat vind ik zo jammer en ik hoop dat jullie dat bij de NPO toch wel mee willen nemen dat dat een belangrijke taak is die we hebben.”
Klein reageerde daarop met dat ze daarom De vooravond en Op1 een jaar rond hebben geprogrammeerd. Al zijn dat volgens Antoinette opinie-programma's, geen onderzoeksjournalistiek.
Kijkcijferkanon Radar moet volgens de plannen van de NPO zendtijd inleveren voor programma's voor een jongere doelgroep. ‘Er wordt nergens in de plannen gesproken over onderzoeksjournalistiek, toegevoegde waarde of belangenbehartiging’ zegt Antoinette Hertsenberg. #devooravond pic.twitter.com/RNHpdbe9a4 — De Vooravond (@devooravondtv) May 6, 2021
Vandaag belooft een fraaie voetbalavond te worden op het WK voetbal. Met Spanje, Portugal en Zwitserland op het programma én de clash tussen Cristiano Ronaldo en Luka Modric is er genoeg om naar uit te kijken.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
00:27Komende week in GTST: Zinderende zomercliffs en de huiveringwekkende housewarming
19:27De streamingtip van de week: Enola Holmes 3 op Netflix
19:05Videoland neemt Nederlandse tak van Viaplay over
14:25Nieuw seizoen Ontvoerd is vanaf deze datum te zien