TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Er is al een tijdje onrust in medialand. De NPO wil graag jonge kijkers aanspreken, maar daarvoor moeten programma's als Radar en Opsporing verzocht zendtijd inleveren. Saar is Radar-presentatrice Antoinette het niet mee eens.
Donderdagavond probeerde Frans Klein, directeur video van de NPO, in De vooravond de nieuwe strategie om meer jongeren te bereiken met amusementsprogramma's uit te leggen. Toen hem gevraagd werd waarom een programma als Radar daarvoor moet boeten, zei hij: “Voor een deel omdat we ook zelfs met het team van Radar nieuwe programma’s maken. We maken zes specials met Radar.”
Hier reageerde Antoinette fel op. Onzin, zei ze. “Nou, sorry hoor Frans, maar wij maken met Radar niks nieuws. We maken een nieuw programma met het team van Dokters van Morgen, wat verdwenen is, maar niet met Radar.” Frans legde uit dat ze het team wel op de been willen houden. “Zeker", zei Antoinette. " Het is vernieuwing, maar dat wordt geen journalistiek programma.”
Opnieuw zei Klein dat de doelgroep van NPO de afgelopen jaren dominant ouder wordt. Programma's als Showcolade en Tik 'm aan zijn opvolgers voor familiair amusement in het weekend. “Dat snap ik, Frans, maar ik zie die 14 afleveringen die we bij Radar hebben ingeleverd níet terug in inhoudelijke programma’s en onderzoeksjournalistiek, niet in belangenbehartiging. Dat vind ik zo jammer en ik hoop dat jullie dat bij de NPO toch wel mee willen nemen dat dat een belangrijke taak is die we hebben.”
Klein reageerde daarop met dat ze daarom De vooravond en Op1 een jaar rond hebben geprogrammeerd. Al zijn dat volgens Antoinette opinie-programma's, geen onderzoeksjournalistiek.
Kijkcijferkanon Radar moet volgens de plannen van de NPO zendtijd inleveren voor programma's voor een jongere doelgroep. ‘Er wordt nergens in de plannen gesproken over onderzoeksjournalistiek, toegevoegde waarde of belangenbehartiging’ zegt Antoinette Hertsenberg. #devooravond pic.twitter.com/RNHpdbe9a4 — De Vooravond (@devooravondtv) May 6, 2021
Het WK voetbal 2026 gaat op donderdag 11 juni van start in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Benieuwd welke wedstrijden er iedere dag op het programma staan, wanneer Oranje speelt en hoe laat de toppers beginnen? Wij zetten het complete speelschema van het WK 2026 overzichtelijk voor je op een rij.
Het is eindelijk tijd voor het WK Voetbal 2026 en natuurlijk juichen we Nederland zo hard mogelijk toe, maar het is ook leuk als je zelf in de prijzen kunt vallen.
Johan Derksen opvallend positief over MAX-presentatrice: 'Vrouw om van te houden'
10:56Video: Gerard Joling licht tipje van de sluier op over opnames Casa di Beau
10:22De opnames van Love Island VIPS lijken begonnen: deze speculaties doen de ronde
10:00Dit zijn de tv-aanraders van Woeste Grond-actrice Peggy Vrijens: 'Deze serie vond ik geweldig gemaakt'
09:36Video: Maxime Meiland over plannen bij RTL: ‘Mensen gaan verrast zijn’