TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het debat wordt gegoten in een speciale aflevering van de discussieshow De stelling, dat Kelder in het verleden ook al maakte voor AVROTROS. "Kelder heeft laten zien een kundig debatleider te zijn, waarbij ruimte is voor alle geluiden. Juist nu moeten we het gesprek met elkaar aangaan", zegt de NPO in een reactie.
De aanstelling van Kelder heeft ook al tot boze reacties geleid. Zo schreef een groep betogers een open brief aan NPO-voorzitter Shula Rijxman. "Wij vinden dat racisme geen stelling is om te verdedigen of te bestrijden. Racisme is geen mening maar een moorddadig systeem dat al eeuwenlang stelselmatig zwarte mensen uitbuit, uitsluit, onderdrukt en generaties lang trauma’s heeft veroorzaakt. Door Jort Kelder het debat te laten leiden zijn wij van mening dat er dus kennelijk iets verdedigd moet worden bij witte mensen om zich racistisch te mogen uiten."
Open brief aan Shula Rijxman, bestuursvoorzitter #NPO waarin wij kritiek uiten op het feit dat Jort Kelder op 12 juli... Geplaatst door Week Tegen Racisme op Woensdag 8 juli 2020
De streamingtip van de week: De Eetclub op Netflix
08:33De TV van gisteren: Oos Kesbeke trots op alleskunner Frans
07:00GTST Spoilers - maandag 21 t/m donderdag 24 september 2026
06:47Vanavond op TV: A beautiful mess, Race across the world, Law Abiding Citizen
20:15Acteur Ferry Doedens diep in de financiële problemen: woning onder beslag