TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
"Mensen denken dat je gehandicapt ben, maar zover is het nog niet. Ik kan heel goed leven met Parkinson", zo vertelde hij.
Smid besloot zijn verhaal te delen nadat zijn collega Rob de Nijs, die ook parkinson heeft, dat deed. Toen hij eerder eens bij Pauw te gast was, kwam Robs ziekte al eens ter sprake. En toen wist Smid al dat hij het ook had. "Het lag op het puntje van m’n tong om te roepen: ik heb het. Op dat moment durfde ik het niet." Achteraf vertelde hij het toch aan Pauw. Ze maakten een afspraak om het, in Pauw, alsnog naar buiten te brengen. En zo geschiedde, woensdagavond.
Nog een reden voor de onthulling, is dat Smid kritiek kreeg na zijn laatste verschijning in Pauw. Hij zou dronken zijn overgekomen, omdat hij volgens kijkers onduidelijk sprak. Maar daar was dus iets heel anders de oorzaak van. "Mijn kinderen belden me heel verdrietig op, dat hun pa zo werd afgezeken. Ik had te veel gezopen en ik deed een Frits Westertje. Ja, toen dacht ik: waarom houd ik het nog geheim?"
Naast zijn spraak, lijdt ook zijn zang onder de parkinson. Zingen doet 'ie nog wel, maar: "Ik merkte vorig jaar januari dat ik een bepaald loopje niet meer kon zingen. Dat werd steeds erger. Je denkt dat het goed komt, maar het kwam niet goed."
Je kunt het openhartige interview met Ernst Daniël Smid hier terugkijken.
Nieuwe gezichten voegen zich bij presentatieteam Goedemorgen Nederland
08:36De TV van gisteren: Kijkers zien verliefde Fred in Renze
06:47Vanavond op TV: Reizen Waes: Terug naar Oekraïne, Got talent, Next
23:14Alle seizoenen van de iconische serie Beverly Hills 90210 terug op televisie
19:41Zien: de eerste beelden van de reallifesoap van André Hazes