TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Wat een mooie start van het seizoen had moeten worden voor Max Verstappen is geëindigd in een klein drama. De wereldkampioen van Red Bull Racing viel uit tijdens de slotfase van de Grand Prix in Bahrein.
Max startte als tweede achter Ferrari coureur Charles Leclerc en beide coureurs waren erg gewaagd aan elkaar wat resulteerde is een spannend gevecht.
Ronden lang wisselden Max en Charles elkaar af, maar uiteindelijk kwam de Monegask als winnaar uit de strijd. Lang leek het erop dat Max tweede zou worden, maar drie rondes voor de finish moest hij noodgedwongen zijn auto naar de pits rijden, omdat hij problemen bleek te hebben met de benzinepomp
Max klaagde de hele race al over zijn snelheid en dat terwijl hij vrijdag tijdens de vrije training nog erg tevreden was met de auto en er geen vuiltje aan de lucht was. Met een tweede plek was hij zeker content geweest. "We hadden wat kleine problemen, dus een tweede plaats was prima geweest,” zei Max na afloop van de race.
De hele race zag het er naar uit dat Max en zijn teamgenoot Sergio Perez (toen op de derde plek) beide het podium zouden halen. Maar ook Perez viel vlak voor het einde uit. Dubbel zuur voor het Red Bull team. "Achttien punten zaten in de tas, Sergio Pérez zou vierde worden. Dus om aan het einde met twee auto's uit te vallen is teleurstellend. Je weet hoe kostbaar dit kan zijn in een kampioenschap.”
Charles Leclerc kon zijn geluk natuurlijk niet op. Sinds 2019 heeft hij geen race meer gewonnen. Sowieso ging het met Ferrari niet heel goed de afgelopen jaren. Maar dit jaar maakt het team volgens kenners een comeback."Het is prachtig dat Ferrari weer terug aan de top is,” reageerde Leclerc. "De laatste twee jaar waren zo zwaar voor het team. We wisten dat we door de nieuwe regels een grote kans zouden krijgen en die hebben we hier met beide handen aangrepen."
Ook Mercedes deed erg goede zaken vandaag. Waar Lewis Hamilton en Mercedes-debutant George Russell tijdens de kwalificatie nog enorm tegenvielen, vochten ze zich tijdens de race terug. Met een beetje geluk, want door het uitvallen van Verstappen en Pérez, wist Hamilton uiteindelijk de derde plek te bemachtigen en Russell eindigde als vierde.
Lang kan Max niet over deze dramatische dag in zitten. Volgende week staat in Saoedi-Arabië de volgende race op de planning en kan hij zich revancheren. Twee weken daarna volgt in Australië de derde Grand Prix van het seizoen.
Video: Zangeres Anouk weigert auditie te doen voor selectiecommissie van het Songfestival
08:41De TV van gisteren: Eva Jinek profiteert met talkshow van witte rook uit Sixtijnse Kapel
06:47Vanavond op TV: Van Kooten en De Bie: Toen werd nu, De Verraders, The Dukes of Hazzard
20:53Dennis van der Geest confronteert aannemer in Bureau Onrecht: 'Ben jij een oplichter?' (video)
20:09Verrassende wending in huwelijk Stefan en Dennis (MAFS): 'Hij heeft een toneelstuk gespeeld'