TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Feyenoord haalde de finale van de Europa League dit jaar niet, AS Roma bleek – net als in de Conference League-finale vorig seizoen – te sterk. Toch betekent dit niet dat er helemaal geen Nederlandse inbreng in de eindstrijd in Boedapest is. Een van de twee finalisten is namelijk AS Roma en bij die ploeg staan zelfs twee Nederlanders onder contract.
Aan Nederlanders Georginio Wijnaldum en Rick Karsdorp de taak om de eer hoog te houden bij AS Roma. Nederland is de laatste jaren sowieso goed vertegenwoordigd geweest in de finales. Zo was Giovanni van Bronckhorst vorig jaar trainer van finalist Rangers FC en had de finale van 2020 met Luuk de Jong een Nederlandse matchwinner.
AS Roma neemt het vanavond op tegen Sevilla, een keiharde tegenstander. "Voor Sevilla is het spelen van een Europa League-finale bijna normaal. Voor ons is het heel bijzonder", stelde Roma-trainer José Mourinho eerder op de persconferentie. "Wij willen geschiedenis schrijven. Hoewel de historie er niet toe doet, is Sevilla op basis daarvan wel favoriet. Dat respecteren we."
Komende week in GTST: Vlammend venijnvuurwerk en de notoire nieuwjaarskater
22:55De Bondgenoten krijgt een kerstspecial en dit is wanneer die te zien is
15:20Rik van de Westelaken vindt twee keer Wie Is de Mol? per jaar te veel
14:08Heftig: Fadi gaat Peter te lijf in De Bondgenoten
13:05Terugkijken: Martijn Krabbé vertelt openhartig over zijn bewogen jaar (RTL Tonight)