TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Het cross-seizoen kan nu eindelijk echt van start: de veldrijders strijden op zaterdag en zondag in Pontchâteau om de Europese titels. Ze reden al wereldbekerwedstrijden in Waterloo en Maasmechelen, maar de EK vormen eigenlijk de officieuze start van het seizoen.
Op zaterdag is de vrouwenkoers, waarin Nederlander Fem van Empel met afstand de beste papieren heeft. Ze is wereldkampioen en won al op indrukwekkende wijze de wereldbekercross in Waterloo. Haar landgenoot Puck Pieterse is normaal gesproken een belangrijke concurrent, maar in Waterloo kon ze niet aan Van Empel tippen. Al in de tweede ronde koos Van Empel het hazenpad en Pieterse - die tweede werd - zag haar niet meer terug.
Door het ontbreken van 'de grote drie' (Mathieu van der Poel, Wout van Aert en Tom Pidcock) ligt de strijd daar volledig open. Het circuit bestaat overigens uit drie delen: een technisch begin, een snel tweede gedeelte en in het derde stuk zit onder meer een klim richting de finishlijn. De coureurs verwerken per ronde zo’n 100 hoogtemeters.
Van Empel heeft al laten weten dat ze na de EK een rustpauze inlast. Ze mist daardoor mogelijk een aantal wereldbekerwedstrijden, die dit seizoen overigens allemaal via de website en app van de NOS live te volgen zijn. De eerstvolgende is op 12 november in Dendermonde.
Wil je niets missen van de vrouwen op het EK Veldrijden Pontchâteau 2023? Kijk dan op zaterdag 4 november om 14:55 uur naar NPO1.
Vanavond op TV: Meisje met de parel - Portret van een icoon, Race across the world, Jason Bourne
22:41René van der Gijp vertelt in VI over Maarten Spanjer: 'Het liep altijd uit de hand' (video)
14:42Geen rol voor Cornald Maas bij Songfestival 2027: 'Had het graag nog een keer gedaan'
14:10De eerste beelden van Expeditie Robinson zijn er: 'Jullie zijn écht nog niet klaar voor wat jullie gaan zien'
13:29Nog geen genoeg van De Hanslers? Je kunt vanavond meteen verder kijken