TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De ploegenachtervolging staat pas voor de zesde keer op het olympisch programma. Alleen in 2014 won Nederland goud.
Nederland heeft op papier vaak de beste schaatsers, maar traint weinig op dit onderdeel. Terwijl er veel voordeel te halen is uit het in elkaars slag rijden en de juiste tactiek.
Oorspronkelijk wisselden de schaatsers elke paar ronden van kop, net zoals in een ploegentijdrit bij het wielrennen. De laatste jaren wordt de sterkste rijder vaak achteraan geplaatst en duwt die de andere twee vooruit.
Ondanks weinig trainingsuren is de Nederlandse vrouwenploeg met Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong favoriet. Bij de mannen zijn dat de Amerikanen die ook wel de TGV genoemd worden. Daarna volgen de Italianen en de Noren.
De ploegenachtervolging op de Olympische Spelen 2026 (voor zowel mannen als vrouwen) zie je op dinsdag 17 februari 2026 vanaf 14:30 uur op NPO 1, Eurosport en HBO Max.
Partnerbijdrage
Kijkers geraakt door emotioneel eerbetoon aan Cees Geel in Flikken Rotterdam
15:37Nieuw seizoen Boer Zoekt Vrouw krijgt kick-off
13:52Dit programma vervangt Een Buitengewoon Gesprek op NPO1
12:40Marjolein en Dylan flirten erop los in De Bondgenoten: 'Doe geen shirt aan'
12:24Wolter Kroes vertelt wat we van zijn reallifesoap De Kroesjes kunnen verwachten