TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De organisatie doet als vanouds geheimzinnig over de openingsceremonie, maar het belooft spectaculair te worden.
Zeker is al dat het olympisch vuur voor het eerst niet op een, maar op twee plekken zal worden ontstoken. Bij de Arco della Pace, een triomfboog in Milaan, en een stuk noordelijker, op het Piazza Angelo Dibona in Cortina d’Ampezzo.
Ook de show zelf beperkt zich niet tot één locatie. Het overgrote deel komt vanuit het San Siro voetbalstadion, maar er zijn ook livebeelden vanuit de andere zeven locaties. En daarbij zien we schaatser Jens van 't Wout en skeletonster Kimberley Bos sowieso terug: zij dragen de Nederlandse vlag.
Verder is het zeker dat men eer bewijst aan de alleskunner uit de renaissance, Leonardo da Vinci. Acteur Pierfrancesco Favino zal daarbij een grote rol spelen. Ook maakte de organisatie al bekend dat Laura Pausini en Andrea Bocelli zingen.
De openingsceremonie van de Olympische Winterspelen 2026 zie je op vrijdag 6 februari 2026 om 19:50 uur op NPO 1.
Video: Rutger Castricum duwt geluidsman weg om microfoon uit blouse Merel Ek te halen
09:11Ophef rond Miljoenenjacht: wist de thuiswinnaar al dat Winston zou komen?
08:18De TV van gisteren: Rust en Vreugd bejubeld door kijker
06:47Vanavond op TV: Project dans, The Tudors, Armageddon
10:43Code Rosé van De Meilandjes nog steeds niet verkocht: 'In de uitverkoop'