TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Als vijfjarige zat Jordan Stolz voor de tv en zag langebaanschaatser Shani Davis goud winnen op de 1000 meter. Stolz was direct verkocht en leerde schaatsen op de vijver voor de rendierboerderij van zijn ouders. Zijn vader legde verlichting aan, zodat Jordan en zijn zus ook 's avonds de ijzers konden onderbinden. Hij bleek een groot talent.
Op zijn zeventiende was hij al op de Winterspelen van Peking, maar kwam daar niet in de buurt van de medailles. Nu is hij de grote favoriet op de 500, 1500 en met name de 1000 meter. Op die laatste afstand die woensdag gereden wordt, verliest hij vrijwel nooit.
Toch zijn er wel concurrenten, zoals de Pool Damian Zurek, de Duitser Finn Sonnekalb en de Nederlandse schaatsers: Joep Wennemars, Kjeld Nuis en Jenning de Boo.
De 1000 meter schaatsen staat op woensdag 11 februari 2026 tussen 18:30 en 23:30 uur op het programma en zie je op NPO 1, Eurosport en HBO Max.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: magere start voor Het Diner en 'pijnlijk foutje' in tv-première Máxima
06:47Vanavond op TV: De vrouwen van ..., So you think you can dance, Beverly Hills Cop II
13:00Máxima-regisseurs keken wel vijftig keer naar huwelijk Willem-Alexander en Máxima
11:12Katja Schuurman aangevallen door een geest in De Drop
11:07Kijkcijfers: Voice of Holland blijft ook zonder Blind Auditions de concurrentie de baas