TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Portugal heeft even een flinke dreun te verwerken gehad na het verlies tegen Georgië. Inmiddels hebben ze zich weer herpakt en maken ze zich op voor de achtste finale tegen Slovenië tijdens het EK voetbal.
Het was waarschijnlijk toch even slikken voor veel Portugezen toen ze zagen dat ze aardig van de mat werden gespeeld door EK-debutant Georgië. Portugal was dan weliswaar al geplaatst voor de knock-out fase, maar achteroverleunen was er zeker niet bij de laatste wedstrijd. De Georgiërs moesten winnen om zich ook te plaatsen en met hun aanvallende spel lukte het ook nog.
Hopelijk is Portugal inmiddels van de schrik bekomen, want de volgende tegenstander staat alweer klaar. Dit keer is het Slovenië. Het land is een outsider voor de titel, want in het verleden kwamen ze niet verder dan de groepsfase. Wat Slovenië dan weer wel heeft is de getalenteerde spits Benjamin Sesko. Gescoord heeft hij nog niet dit EK, maar hij is wel iemand die de Portugezen zeker in de gaten moeten houden.
Bijzonder is dat Portugal en Slovenië elkaar slechts één keer eerder hebben ontmoet en dat is nog maar drie maanden geleden tijdens een oefenwedstrijd. Slovenië won verrassend met 2-0, dus de Portugezen gaan hun koppie erbij houden dit vanavond.
Je ziet Portugal - Slovenië op maandag 1 juli om 21:00 uur op NPO 1.
De groepsfase van het WK voetbal nadert zijn ontknoping. Vandaag vallen de beslissingen in de groepen D, E en F, met onder meer Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten in actie.
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
13:44Joop van den Ende geëerd met de Gouden Televizier Oeuvre-Ring
13:25Marieke Elsinga ramde lantaarnpaal nadat ze in slaap viel achter het stuur
11:31Tygo Gernandt komt met nieuwe reportageserie
10:26De eerste beelden van de veelbelovende Nederlandse dramaserie BASTA zijn er eindelijk!