TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Voor veel mensen was het jarenlang een traditie op Nieuwjaarsdag. Eerst het Weense Nieuwjaarsconcert kijken en daarna kijken hoever de schansspringers sprongen in Garmisch-Partenkirchen. Maar de NOS gooide dit jaar de boel in de war door te kiezen voor het NK marathonschaatsen in plaats van skispringen. Beide sporten uitzenden was te duur, volgens een woordvoerder.
SBS 6 zag meteen kansen. De zender kocht pijlsnel de rechten en lijfde voor de gelegenheid de 80-jarige oud-commentator Evert ten Napel in voor een gezellige besneeuwde middag vanuit Oostenrijk en dat leverde de zender 256.000 kijkers op. Helemaal niet onaardig voor een sportevenement dat op het laatste moment werd aangekondigd en goeie pr voor SBS.
De NOS deed het iets beter dan dat met de vrouwelijke marathonschaatsers die 427.000 kijkers trokken, de mannen waren goed voor 370.000 kijkers terwijl vorig jaar het schansspringen nog 387.000 kijkers opleverde voor de NOS. Het scheelt bijna niks. Behalve dan dat het uitzenden van marathonschaatsen volgens kijkcijferkenner Tina Nijkamp zo'n drie keer duurder is dan het schansspringen. Alles bij elkaar opgeteld had de NOS zich dus beter bij de springende skiërs kunnen houden. Volgend jaar beter.
De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
10:00Wat kijkt MAFS-seksuoloog Eveline Stallaart op televisie?
09:43De eerste beelden van Ex on the Beach: Double Dutch 2026 zijn verschenen
09:02Dit programma vervangt Weet Ik Veel op RTL 4
08:39LIVESTREAM: Ronald Koeman onthult welke spelers hij meeneemt naar het WK Voetbal 2026