TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Er zijn van die tradities die onlosmakelijk zijn verbonden met Nieuwjaarsdag. Naast koude oliebollen eten en kijken naar het skispringen in Garmisch-Partenkirchen, zijn ook de Nederlandse kampioenschappen marathonschaatsen inmiddels vaste prik op 1 januari.
De vrouwen openen het bal in Thialf, met een wedstrijd van honderd ronden. Dat lijkt een lange zit, maar marathonschaatsen kan behoorlijk spectaculair zijn. Zeker als Marijke Groenewoud het op haar heupen heeft. Na het stoppen van Irene Schouten, die de laatste acht jaar kampioen werd, is Groenewoud de nieuwe koningin van het marathonijs. Kan iemand haar vanmiddag verslaan?
Om 15.30 uur beginnen de mannen aan hun 150 ronden. Evert Hoolwerf, de kampioen van twee jaar geleden, is daar een van de favorieten.
De NK Marathonschaatsen zie je op woensdag 1 januari 2025 vanaf 15:30 uur bij NOS op NPO 1.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Een jaar in vogelvlucht, Sing with me, Need for Speed
22:29Dit is de winnaar van De Slimste Mens 2026
21:59Dit is de grote winnaar van de eerste editie van Got Talent 2026
20:05Margôt Ros is Scrooge in het jaarlijkse kerstspektakel
17:04Ex on the Beach-ster Charlotte Fix is zwanger