TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Vandaag gaat de Giro d’Italia van start. Sportjournalist én Italiëkenner Renate Verhoofstad over de kansen en populariteit van Tom Dumoulin.
Tekst: Bram de Graaf
Vandaag gaat met een 8,2 kilometer lange tijdrit in Bologna de 102e Giro d’Italia van start. Het is voor tijdritspecialist Tom Dumoulin, die de wielerronde in 2017 won, dé kans om meteen toe te slaan. Want de Limburger zet weer alles op alles voor een nieuw eindzege. Het hart van Dumoulin klopt harder voor de Giro dan voor de Tour de France, denkt sportjournalist Renate Verhoofstad. “De Tour gaat om geld en macht”, zegt ze. “In Italië gaat het puur om het wielrennen.”
In het parcours van de Giro zit het Italiaanse temperament. “Het is veel drama, met spectaculaire etappes in een prachtig decor. Maar ook de beleving is anders. Het houdt elke Italiaan bezig; zelfs omaatjes weten wie heeft gewonnen.” Niet alleen door zijn zege is Dumoulin enorm populair in Italië. “Ze noemen hem ‘Il Bello’ – de knappe. Hij is slim en heeft lef. En, heel belangrijk: hij toont interesse in hun tradities en cultuur. Italianen zijn trots; als je laat blijken dat je van het land houdt, kun je niet meer stuk bij hen.”
Ze denkt dat Dumoulin een goede kans maakt op de eindoverwinning. “Hij voelt zich lekker en het is een parcours naar zijn hart; er zitten drie tijdritten in. In de Tour zitten weinig tijdritten. Hij weet dat hij meer kans maakt in de Giro.” Als zijn grootste concurrenten ziet ze de Italiaan Vincenzo Nibali, de Sloveen Primoz Roglic en de Britten Simon Yates en Chris Froome, die vorig jaar won. “De Giro begint en eindigt met een tijdrit. Als Tom bergop de schade beperkt houdt, krijgen we tot de laatste dag spektakel.”
Wielrennen: Giro d’Italia | zaterdag | Eurosport 1 | 16.00
De groepsfase van het WK voetbal zit erop na vandaag op. Met onder anderen Engeland, Portugal en wereldkampioen Argentinië in actie belooft het een spannende slotdag te worden, waarop de laatste tickets voor de knock-outfase worden verdeeld.
Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:33Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
23:51De Oranjezomer: Thomas van Groningen kreeg pikante vraag op vakantie (video)
14:30Komt er een tweede seizoen van Huizenruilers?
13:13Wanneer is de finale van Het Perfecte Plaatje op Reis 2026 te zien?