TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Een primeur voor de Giro: voor het eerst heeft Tadej Pogacar de koers in zijn jaarplanning opgenomen. Daarmee mag de organisatie in de handen knijpen, want hij is de enige grote klassementsrenner die de Italiaanse ronde gaat rijden; andere toppers geven de voorkeur aan de Tour de France. De Giro begint dit jaar met een listige etappe rond Turijn. Onderweg moeten de renners over flink wat heuvels heen. De laatste is de klim naar San Vito. Die ligt op drie kilometer voor de finish en kan het decor van de beslissende slag worden. Specialisten op steile klimmetjes krijgen hier namelijk een mooie kans om de eerste leiderstrui te grijpen. Vanuit Turijn zet het peloton de komende week koers richting Napels, daarna gaat het weer noordwaarts richting de Alpen.
Onderweg wachten Apennijnen, Alpen, Dolomieten en twee tijdritten. De eindwinnaar moet dus kunnen klimmen én kunnen tijdrijden. Verder heeft de organisatie flink wat vlakke etappes in het routeschema opgenomen. Snoepjes voor de sprinters, die massaal naar de Giro trekken. Onder hen twee Nederlanders: Fabio Jakobsen en Olav Kooij. Met name die laatste is er een om in de gaten te houden. Team Visma heeft een ploeg rond de jonge sprinter gebouwd, met de snelle Fransman Christophe Laporte als sprintaantrekker. Ritzeges lonken, concurrentie komt van onder anderen Tim Merlier en Jonathan Milan.
Partnerbijdrage
Aan topvoetbal geen gebrek dit weekend. In Duitsland begint Bayern München aan een nieuw Bundesliga-seizoen en in de Premier League wacht de clash tussen Aston Villa en Arsenal. Je ziet het allemaal live op Viaplay.
Er komt definitief een nieuw seizoen van Echte Jongens op Safari
13:50RTL bevestigt een nieuw seizoen van Special Forces VIPS
13:10Er komt dus toch een livestream van De Bondgenoten
11:31Op deze datum zie je de nieuwe Nederlandse dramaserie Pro Deo met Tjitske Reidinga
10:58Make Up Your Mind komt met een special en dít is het thema