TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De jaarlijkse wielerkalender kent vijf zogeheten monumenten. Daarvan wordt alleen de Ronde van Lombardije in het najaar verreden; de andere vier, waaronder de Ronde van Vlaanderen, vinden plaats in de lente. Daarom wordt de Italiaanse klassieker ook wel ‘de koers van de vallende bladeren’ genoemd.
Alle ogen zijn gericht op Tadej Pogacar. Hij won de laatste drie jaar in Lombardije en gaat nu dus voor het kwartet. Daarmee zou hij een fantastisch wielerjaar afsluiten, want Sloveen won dit jaar onder andere een andere Italiaanse koers - de Strade Bianche - én een ander monument: Luik-Bastenaken-Luik.
Daarmee was zijn honger nog niet gestild. In de maanden daarna won hij met overmacht de Giro en de Tour en pakte hij op indrukwekkende wijze de wereldtitel.
De Ronde van Lombardije wordt gereden op 12 oktober 2024 en zie je vanaf 10:25 uur op Eurosport 1.
GTST Spoilers - maandag 25 t/m donderdag 28 mei 2026
22:24Wilfred Genee opent Vandaag Inside vanuit Curaçao: 'Het ergste hebben we gehad' (video)
21:17Huizenruilers valt in de smaak bij kijkers: 'Fan van Daan & Roos'
20:26Bijzondere mijlpaal voor Dit Was Het Nieuws: 'Sommige dingen zouden we niet meer doen' (video)
17:00Dit zijn de gasten van Vandaag Inside op Curaçao op dinsdag