TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De eerste Tour de France werd verreden in 1903, de eerste echte bergetappe stond twee jaar later in het routeschema. Dat was een rit van 299 kilometer van Nancy naar Besançon. Eerste hindernis was de 1247 meter hoge Ballon d’Alsace in de Vogezen. De deelnemers namen deze hindernis allemaal deels lopend. Alleen René Pottier ging fietsend omhoog, met gemiddeld 20 kilometer per uur.
Dat leverde hem geen ritwinst op: hij werd tweede. Een dag later stapte hij af, omdat hij zijn beulswerk op de Ballon had moeten bekopen met een peesontsteking. In 1906 nam hij sportieve wraak door de Tour te winnen. Ook nu staat de Ballon d'Alsace in het routeschema, al is de etappe met ‘slechts’ 206 kilometer een stuk minder zwaar. Na de top volgt een afdaling naar Belfort.
De Tour de France is op vrijdag 17 juli 2026 om 14:15 uur te zien op NPO 1.

Partnerbijdrage
Dit voetbalweekend draait om meer dan alleen de Premier League. Millwall en West Ham United treffen elkaar na jaren weer in een beladen derby, terwijl in Frankrijk Marseille en PSG tegenover elkaar staan in Le Classique. Beide wedstrijden zijn te zien op Viaplay.
Actrice Ortál Vriend bevallen van eerste kindje
16:19Huwelijk van actrice Sanne Vogel heeft een speciale tv-reünie
14:38Paul uit B&B Vol Liefde bezorgt ernstig zieke Esther een mooie week in Spanje
14:09Eline luistert naar B&B Vol Liefde-kijkers en bezoekt een arts
13:31Oos Kesbeke komt tot een pijnlijke conclusie: 'Zo mank als een kraai'