TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Nog maar eens een loodzware Alpenrit, met onderweg maar liefst drie beulen van bergen. Na de start in Briançon wachten achtereenvolgens de Galibier, de Croix de Fer en de Alpe d'Huez.
De slotcol staat bekend als de ‘Nederlandse berg’, dankzij overwinningen van legendes als Joop Zoetemelk, Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse. De Ossenaar met de lange lokken was in 1989 wel de laatste landgenoot die na de befaamde 21 haarspeldbochten als eerste boven wist te komen
De laatste Tourbeklimming van deze Alp eindigde bijna weer in een oranje-overwinning: in 2018 reed Steven Kruijswijk een tijd alleen vooraan. Later haalden Tom Dumoulin en Geraint Thomas hem nog bij. De Welshman was de Limburger net te snel af en werd zo de eerste geletruidrager die won op deze berg.
GTST Spoilers - maandag 27 t/m donderdag 30 april 2026
22:12Kijkers verdeeld over Kopen Zonder Kijken-stel met flink budget: 'Flabbergasted'
20:44Beveiliging duwt jongens live uit studio Eva Jinek: 'Zijn dit die gasten van Joling?'
16:10Deze BN'ers doen mee aan Hunted VIPS 2026
15:31Dit programma vervangt Rust en Vreugd op NPO 1