TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
Nog maar eens een loodzware Alpenrit, met onderweg maar liefst drie beulen van bergen. Na de start in Briançon wachten achtereenvolgens de Galibier, de Croix de Fer en de Alpe d'Huez.
De slotcol staat bekend als de ‘Nederlandse berg’, dankzij overwinningen van legendes als Joop Zoetemelk, Steven Rooks en Gert-Jan Theunisse. De Ossenaar met de lange lokken was in 1989 wel de laatste landgenoot die na de befaamde 21 haarspeldbochten als eerste boven wist te komen
De laatste Tourbeklimming van deze Alp eindigde bijna weer in een oranje-overwinning: in 2018 reed Steven Kruijswijk een tijd alleen vooraan. Later haalden Tom Dumoulin en Geraint Thomas hem nog bij. De Welshman was de Limburger net te snel af en werd zo de eerste geletruidrager die won op deze berg.
Partnerbijdrage
Bekend MAFS-gezicht gaat het theater in
12:34Carrie strikt bijzondere gasten voor allerlaatste Carrie op Vrijdag
12:08Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op woensdag
10:30Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
10:30Dit zijn de 5 winnaars van de derde kwalificatieronde voor de Gouden Televizier-Ring 2026