TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sport
De tweede bergrit van deze Vuelta leidt van Jerez de la Frontera naar Yunquera. Het wordt deze etappe flink klimmen, maar de hellingen zijn mogelijk niet eens de grootste hindernis voor de deelnemers.
Het kan in Andalusië meer dan 40 graden worden deze tijd van het jaar. Dat betekent volgens sportarts Maarten Meirhaeghe drinken, heel veel drinken. "Sommige renners verliezen 2 liter zweet per uur”, legde hij enkele jaren geleden uit in de Belgische krant Nieuwsblad. “Dan moeten ze al bijna vier bidons per uur wegwerken."
Verder komen de renners pas op het allerlaatste moment de frisse teambus uit en zorgt de medische staf ook onderweg voor verkoeling. "We brengen dan ijs in de nek aan en hebben speciale bandjes mee, die we in ijswater of koelgel drenken."
Op deze donderdag 22 augustus zie je de Vuelta a España vanaf 14:30 uur op Eurosport 1.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur
06:43Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:33Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij