TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Het overlijden van Van der Tonnekreek werd bevestigd door haar naasten op de dag van haar uitvaart. Begin december werd longkanker bij haar geconstateerd. Al snel bleek dat ze niet meer zou herstellen.
Van der Tonnekreek zag op 16 april 1945 het levenslicht in Amsterdam als Alida Helena, roepnaam Hummie. Ze koos voor een loopbaan in de journalistiek en groeide van redacteur bij Margriet uit tot verslaggever bij Story en Privé waarna ze echt naam voor zichzelf maakte als hoofdredacteur van roddelblad Weekend. Daar vertrok ze in 1998 met ruzie.
Maar Hummie liet zich niet zomaar aan de kant zetten. Ze bleek een vrouw van vele talenten. In 1999 was ze een van de drijvende krachten achter Big brother. Als hoofdredacteur was ze een vaste waarde in het programma: ze bepaalde de verhaallijnen en hield alle ontwikkelingen in en rond het tv-fenomeen scherp in de gaten. Door Big brother begon ze een tweede loopbaan bij de televisie met formats als Masterplan, Jouw vrouw, mijn vrouw en Secret story.
Van der Tonnekreek onderstreepte haar veelzijdigheid nog eens door in haar vijftigste levensjaar in 1995 haar doctoraalexamen rechten te halen. In 1998 beleefde ze haar auteursdebuut met Iedereen kan beroemd worden.
Op Instagram reageert Privé-hoofdredacteur Evert Santegoeds als een van de eersten op het overlijden. Jarenlang waren ze elkaars concurrenten, toch koestert hij goede herinneringen aan de uitgesproken en eigenzinnige Hummie.
GTST-ster Noa Zwan openhartig over impact van haar rol: 'Heftig om te spelen maar ook belangrijk om te laten zien'
11:52Wanneer is The Tribute: Battle of the Bands weer op tv?
10:51Deze ‘red flags’ vielen op bij Winter Vol Liefde-Gilbert: ‘Gewoon een engerd’
10:05Yvon Jaspers enorm geschrokken van ongeluk boer Geert: ‘Alsof familielid iets overkomt’
09:00De TV van gisteren: Winter Vol Liefde-kijkers dolblij voor Robin en Pearl, maar ook voor Elsje