TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Sterren
Zangeres Karsu Dönmez werd met haar optreden en heftige verhaal het gezicht van de actie van Giro555. Zo’n anderhalve maand later vertelt ze dan ook aan Beau van Erven Dorens hoe het nu echt met haar gaat.
Eén ding kunnen we alvast verklappen: de zangers kreeg zelfs na de aardbevingen nog een harde klap te verduren.
Lees ook: 1 miljoen kijkers voor 'emotionele' tv-uitzending Giro555
De Turks-Nederlandse zangeres Karsu Dönmez kreeg in februari van dit jaar een heftige klap te verduren toen bleek dat maar liefst 16 van haar familieleden om waren gekomen in Turkije. In plaats van bij de pakken neer te gaan zitten en zich te verschuilen onder een dekentje besloot Karsu zich in te zetten voor alle slachtoffers. Hiermee werd ze al snel het gezicht van de massale inzamelingsactie waarmee uiteindelijk zo’n 108 miljoen euro werd opgehaald.
Nu – krap anderhalf maand later – blikt ze terug bij Beau. “Naar omstandigheden gaat het goed met mijn familie in Turkije. Ze slapen nog steeds in tenten en veel familieleden zijn verspreid over Turkije heen en zijn in diepe rouw”, vertelt ze openhartig. En dat is niet zo gek: naast de 16 familieleden die ze eerder al verloor, is ook haar oma later alsnog overleden. “Zij was de enige die het wel had overleefd na vier dagen onder het puin te hebben gelegen. Maar toch is ze een maand later alsnog overleden.”
De familie vermoedt dat dit komt door de klap die ook zij te verduren kreeg. “Wij denken dat ze doorhad dat we zestien familieleden waren verloren. Op een gegeven moment wilde ze niet meer eten en toen is bij haar ook afgelopen”, gaat Karsu geëmotioneerd door. “Ja, wij hebben wat meegemaakt.”
Toch is het moment van rust nog altijd niet gekomen. “Wat we met het geld gaan doen? Wij willen het heel doorzichtig doen. Mijn ouders willen het zelf doen, dus we zijn bezig met een ANBI-status en met een bank die ons heel goed helpt. Zo kunnen we alles zonder al te veel kosten sturen naar Turkije. Verder hebben we een aantal gezinnen financieel ‘geadopteerd’ en zijn we bezig met een weeshuis. (..) Mijn nichtje doet bouwkunde in Delft. Die heeft nu alles op alles gezet om met de hele faculteit te bedenken hoe de huizen daar duurzaam gebouwd kunnen worden.”
Benieuwd wat nog meer? Het hele interview met Karsu is te zien in de Beau-aflevering van maandag 3 april ’23.
Benieuwd welke wedstrijden er iedere dag op het programma staan tijdens het WK voetbal, wanneer Oranje speelt en hoe laat de toppers beginnen? Wij zetten het complete speelschema van het WK 2026 overzichtelijk voor je op een rij.
Het is eindelijk tijd voor het WK Voetbal 2026 en natuurlijk juichen we Nederland zo hard mogelijk toe, maar het is ook leuk als je zelf in de prijzen kunt vallen.
Jan Versteegh over grote veranderingen in De Bondgenoten: 'Wordt een spektakel'
08:56Tijl Beckand neemt 'met een beetje pijn in mijn hart' afscheid van Het Perfecte Plaatje Op Reis
07:45De TV van gisteren: seizoensslot Zeeman Confronteert verbijstert kijkers en nostalgie in WK-special De Reünie
06:47Vanavond op TV: WK avond, Vandaag inside Oranje, The Dark Tower
16:10'Dit is wanneer het nieuwe seizoen van Boer Zoekt Vrouw te zien is'