TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Voor de 24-jarige Maxime Meiland kwam er een droom uit toen ze onlangs haar eigen kledinglijn kon lanceren. Jasjes, blousejes, tasjes; wie wil kan een hele garderobe bij elkaar shoppen in de webwinkel van de Chateau Meiland-ster. Maar nu blijkt dat de kleding uit deze lijn toch niet helemaal uit de koker van de Meiland-telg. De kledingstukken die te zien waren in haar eigen online realityserie Wat wil Maxime? blijken regelrecht van de Chinese webwinkel AliExpress te komen.
RTL Boulevard ontdekte het bedrog toen het afbeeldingen van de kleding van Maxime door de zoekmachine van AliExpress haalde op zoek naar vergelijkbare items. Maar in plaats van kleding die lijkt op de ontwerpen van Maxime, kwamen de ontwerpen zelf tevoorschijn op de Chinese webwinkel. Het gaat onder meer om een opvallende hartjestrui, een jurk met streeppatronen en een groene blazer.
In een reactie aan RTL Boulevard laat Maxime weten: "In mijn collectie gebruik ik stoffen uit China. Sommige stoffen heb ik zelf ontworpen, andere stoffen hebben een patroon dat gemaakt is door de fabriek daar. (..)" Over de gelijkenis laat de dochter van Martien en Erica Meiland niets los. Natuurlijk kan het ook nog zo zijn dat Maxime zelf ook niet wist dat de kleding die zij in China heeft laten maken of besteld heeft ook te koop is aangeboden via Ali Express. Wordt ongetwijfeld vervolgd.
Maxime is overigens niet de enige bekende Nederlander die in opspraak raakt met een 'eigen' kledinglijn die niet zo eigen blijkt. Zo'n zes jaar geleden kopieerde ook Nikkie Plessen en aantal items van een collega-ontwerper. Doordat deze ontwerpster stomtoevallig ook Nederlands was, kwam het bedrog aan het licht. Nikkie gaf later toe de items gewoon heel leuk te vinden. Met Nikkie is het uiteindelijk goed gekomen. Haar modelabel is inmiddels miljoenen waard.
Dinsdag 16 juni staan er vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal 2026. Met onder meer Frankrijk en Argentinië die hun eerste groepswedstrijd spelen, kunnen voetbalfans zich opmaken voor een interessante avond en nacht.
Wie is James Cooke, jurylid in De Slimste Mens België?
10:33Prime Video komt met nieuwe realityshow Undercover Lover
10:28Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op dinsdag
09:20Dit is wanneer het tweede seizoen van Sander en de kloof van start gaat
08:49Dit programma vervangt Huizenruilers op RTL 4